Niechirurgiczny lifting – czyli HIFU w kilku odsłonach - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Niechirurgiczny lifting – czyli HIFU w kilku odsłonach

Zabiegi z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych są coraz popularniejsze w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej.

Czasami odstrasza jednak wysoka cena i brak natychmiastowych efektów, przyzwyczajeni jesteśmy, aby MIEĆ TU I TERAZ albo SZYBKO I TANIO. Jednak żaden z zabiegów nie daje tak spektakularnych efektów i to kilku naraz, jak właśnie technologia HIFU. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z zabiegów HIFU.

 

Co to jest HIFU? Jak działa?

HIFU oznacza z angielskiego High-intensity focused ultrasound, czyli falę ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości. Zabieg HIFU ma na celu wygładzenie i poprawę napięcia skóry oraz redukcję zmarszczek, ale też wysmuklenie partii ciała poddanej zabiegowi. Podczas ekspozycji na HIFU dochodzi do dwóch zjawisk – termicznego oraz mechanicznego.

W przypadku tego pierwszego dochodzi do wzrostu temperatury (60-70 st. C) w komórkach, co powoduje koagulację tkanki. Zjawisko mechaniczne polega na wytworzeniu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki, powodując wzrost ciśnienia i w konsekwencji niszcząc strukturę komórki. W ten sposób pozbywamy się tłuszczu.

Zabieg wpływa również pozytywnie na zwiększenie produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych. Efekt widoczny jest po zabiegu, ale czas na wytworzenie nowego kolagenu i regenerację skóry wynosi od 3 do 6 miesięcy i to wtedy widoczne są najlepsze efekty.

Precyzyjna wiązka fali ultradźwiękowej pozwala dotrzeć do 3 warstw – skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, co rozpoczyna proces regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek.

Zabieg skierowany jest do osób, którym zależy na nieinwazyjnym, a jednocześnie skutecznym efekcie wygładzenia, spłycenia zmarszczek i wymodelowaniu twarzy, szyi i dekoltu, a także poprawienia jakości zwiotczałej skóry na brzuchu, udach, pelikanach czy w dowolnym innym obszarze ciała.

Zabiegi HIFU są mało inwazyjne. Dzięki precyzyjnie ustawionej głębokości penetracji wierzchnie warstwy naskórka pozostają nienaruszone.

 

Od czego zależy skuteczność HIFU?

HIFU można stosować na twarz i ciało – czasami wystarczy jeden zabieg w zależności od wieku i stanu skóry. Skóra po użyciu HIFU przebudowuje się aż 3 miesiące, dlatego ostateczny efekt poznasz po upływie tego czasu. Warto zrobić zdjęcia PRZED i PO – gdyż nasza pamięć bywa zawodna, jeśli obserwujemy siebie każdego dnia w lustrze. Zdjęcia PRZED i PO pokazują nam spektakularne efekty, które nasz mózg pominie, jeśli będzie ich wypatrywał każdego dnia przez kolejne 90 dni!

Skuteczność zabiegów HIFU zależy kilku rzeczy – jakości i technologii użytej w sprzęcie, osoby obsługującej zabieg oraz ilości zużytych impulsów na dany obszar. Im więcej i im mocniejsza jest ich moc, tym lepiej – oczywiście, należy ją dobrać parametrami do odpowiedniej głowicy i wybranego obszaru ciała, gdyż skóra pomiędzy poszczególnymi częściami ciała wymaga innego traktowania.

Tani zabieg HIFU powinien być dla Ciebie przestrogą. Niska cena oznacza:

– brak skuteczności sprzętu

– technologię bez certyfikacji FDA

– niską ilość impulsów, bez której nie będzie efektów

Technologie, których używamy w Klinice La Perla posiadają certyfikaty FDA, czyli Agencji Żywności i Leków. FDA zajmuje się kontrolą m.in. leków i urządzeń beauty. Certyfikat zapewnia, że dany produkt nie ma negatywnego wpływu na zdrowie.

W Klinice La Perla mamy również przeszkoloną i profesjonalną kadrę kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej, która gwarantuje kompleksową opiekę i efekt zabiegu.

Ostateczny efekt zależy również od tego, czy zabieg został wykonany raz, czy w serii. Nie zawsze, jednak należy wykonywać serię zabiegów, na wybór ilości zabiegów ma wpływ przede wszystkim jakość i stan naszej skóry, ale przyjmuje się, że w wieku:

 • 35+ wystarczy 1 zabieg w roku.
 • 40+ należy korzystać z HIFU 2 razy do roku.
 • 50+ powinno się zainwestować w serię 3 zabiegów w roku

 

Zabiegi HIFU w Klinice La Perla

We wszystkich naszych lokalizacjach znajdziesz zabiegi HIFU, różnią się one między sobą działaniem i ceną, poznaj je wszystkie i wybierz dla siebie najlepszy (najlepiej w porozumieniu z lekarzem lub kosmetologiem):

 • Smart Lift skierowany jest dla osób, którym wiotczeje skóra, zależy im na nieinwazyjnej redukcji zmarszczek, ujędrnieniu skóry oraz wymodelowaniu sylwetki. Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, optymalne po 3-6 miesiącach. W większości przypadków wystarczy 1 zabieg, w razie konieczności można powtórzyć zabieg po minimum 6 miesiącach.

Cena regularna za 1 zabieg – 1 150 – 11 450 zł w zależności od miejsca zabiegowego

 

 • Ulfit skierowany jest dla osób, których skóra straciła jędrność, brak jej witalności, widać pierwsze oznaki starzenia. Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, pełny efekt po ok. 3 miesiącach. 1 zabieg jest wystarczający dla uzyskania pełnego efektu, ewentualnie można powtórzyć zabieg po 3 miesiącach.

Cena regularna za 1 zabieg – 1 575 – 24 310 zł w zależności od miejsca zabiegowego.

 

 • Ultraformer III to antidotum na wiotką skórę twarzy i ciała! Podczas zabiegu, dzięki wykorzystaniu wysokoenergetycznych ultradźwięków w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują kolagen do odbudowy. Zabieg w niezwykle efektywny sposób działa również na ciało i pozwala pozbyć się zwiotczałej skóry z problematycznych obszarów – jak przedramiona, dekolt, wewnętrzna część ud czy brzuch.

Cena regularna za 1 zabieg – 1 575 – 24 310 zł w zależności od miejsca zabiegowego.

 

 • SonoQueen skierowany jest dla osób, które szybko i bezboleśnie pozbyć się zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, ale również w najdelikatniejszych okolicach wokół oczu czy ust. Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, optymalne po około 3 miesiącach. Efekty utrzymują się do około roku, po tym czasie rekomendujemy powtórzenie zabiegu.

Cena regularna za 1 zabieg – 860 – 12 200 zł w zależności od miejsca zabiegowego.

 

 • Ultradźwiękowa redukcja komórek tłuszczowych skierowana jest dla osób, które chcą pozbyć się miejscowych nadmiarów tkanki tłuszczowej i najbardziej uporczywego cellulitu. Po pierwszym zabiegu widać napięcie i ujędrnienie, a pełne rezultaty widoczne są po ok. 3 miesiącach. Jeden zabieg jest wystarczający dla uzyskania maksymalnego efektu w danej okolicy.

Cena regularna za 1 zabieg – 650 – 7 000 zł w zależności od miejsca zabiegowego.

 

 • Liposonix to alternatywa dla liposukcji chirurgicznej. 1 zabieg trwający godzinę to 1 rozmiar mniej. Pierwsze efekty widać już po 2 tygodniach, ostateczny po 3 miesiącach.

Cena regularna za 1 zabieg – 650 – 7 000 w zależności od miejsca zabiegowego.

 

 • V-Max skierowany jest dla osób, którym zależy na liftingu skóry, redukcji zmarszczek, wymodelowaniu sylwetki i poprawie owalu twarzy. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu, ale dla najlepszego efektu zalecamy serie 3 zabiegów.

Cena regularna za 1 zabieg – 1 000 – 3 575 zł w zależności od miejsca zabiegowego.

 

Zalety zabiegów HIFU

Zabiegi HIFU posiadają wiele zalet, które wyróżniają je spośród innych:

 • skuteczność potwierdzona certyfikatem FDA
 • kilka efektów naraz: lifting, wyszczuplenie, poprawa jakości skóry
 • nieinwazyjność – brak konieczności zastosowania znieczulenia oraz brak okresu rekonwalescencji
 • wystarczy jeden zabieg na obszar docelowy
 • system chłodzenia pozwala na zastosowanie większej energii przy minimalnym bólu
 • trwały efekt
 • łatwość łączenia z innymi zabiegami

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra staje się wyraźnie napięta i jędrniejsza. Pamiętaj koniecznie o zdjęciach PRZED i PO – najlepiej zrób je sama i trzymaj w swoim telefonie!

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się przez pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

HIFU przed i pohifu przed i poHIFU przed i posmart lift poznań

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!