3 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O WODZIE! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

3 RZECZY, KTÓRE MUSISZ WIEDZIEĆ O WODZIE!

Wiesz, że w naszej skórze jest blisko 20% całej zawartej w naszych organizmach wody? Pomogę Ci to sobie wyobrazić. W ciele ważącej ok. 60 kg kobiety to aż 5 butelek 1,5-litrowych! Wydaje się być sporo prawda? Stan nawilżenia skóry, a także kondycja naszego organizmu w głównej mierze zależy od tego jak dbamy o siebie od wewnątrz, ale zewnętrzna ochrona jest niezbędna dla utrzymania prawidłowych funkcji skóry i zdrowia. Oto 3 fakty, które warto wiedzieć o wodzie by ją dobrze wykorzystać.

1. Nano-woda
Nie da się dostarczyć skórze wody od zewnątrz, gdyż nie jest ona zatrzymywana na jej powierzchni i szybko odparowuje. Można jednakże odpowiednio dobraną domową pielęgnacją zminimalizować uciekanie wody. A dzięki zastosowanej w linii kosmetyków Beauty Box by Klinika La Perla przełomowej Nano-technologii sprawić także by aktywne składniki penetrowały w głąb skóry. Jak to możliwe? Nano-woda jest wodą zdeklastrowaną, jej cząsteczki są znacznie mniejsze (i uporządkowane) niż te w normalnej wodzie, którą używamy na co dzień, dlatego powierzchnia skóry nie jest dla niej problemem.

2. Wodne złuszczanie
Doskonałe efekty pielęgnacyjne daje połączenie nawilżania ze złuszczaniem naskórka. Podawanie nawadniających substancji w momencie, kiedy usuwamy martwy naskórek i zanieczyszczenia z powierzchni skóry, pozwala na ich głębokie przenikanie. W taki sposób działa zabieg Hydradermabrazji oraz Hydrafacial, za pomocą, którego do skóry możemy podać m.in. naturalny kolagen – zawarte w skórze właściwej białko, które wykazuje niezwykłą zdolność wiązania wody. Podobnie działa także kwas hialuronowy, jedna jego cząsteczka potrafi związać ok. 250 cząsteczek wody!

3. Zatrzymywanie wody
Kiedy w skórze wody jest zbyt mało zaburzeniom ulega proces jej odnowy, kiedy zaczyna jej brakować w całym organizmie zaczyna się ona zatrzymywać w tkankach. Paradoks prawda? Jednakże, kiedy ciało dostaje sygnał o deficycie zaczyna wodę gromadzić by mieć rezerwę, ale po nawodnieniu wraca do normy. Czasami jednak problem zatrzymywania wody w organizmie nie jest już stanem przejściowym i wtedy z pomocą przychodzą masaże drenujące. Jednym z nich jest Icoon, który już po jednym zabiegu daje zauważalne efekty w postaci zmniejszenia obrzęków spowodowanych zastojami wodnymi.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!