Odkryj regeneracyjną moc komórek macierzystych! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Odkryj regeneracyjną moc komórek macierzystych!

Czy wiesz, że komórki macierzyste mają niesamowitą moc regeneracyjną? Potrafią odbudować nawet tkankę kostną! W medycynie estetycznej z powodzeniem są wykorzystywane do rewitalizacji i kondycjonowania skóry. Wiesz, kiedy jest najlepszy moment, żeby wybrać się na zabieg? Będziesz zaskoczona! Czytaj koniecznie dalej…

Jak przebiega zabieg?

Na początku zabiegu pacjentowi pobierana jest krew, którą następnie przekłada się do specjalnej wirówki, gdzie zaawansowane technologicznie procesy uwalniają z krwi osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu. Uzyskany w ten sposób naturalny preparat można dodatkowo podgrzać, co spowoduje koagulację białek – w rezultacie otrzymamy odżywczy żel, który znakomicie wypełni drobne zmarszczki. Metodą mezoterapii preparat jest wprowadzany pod skórę. W rezultacie cera jest odmłodzona i odświeżona, a zmarszczki zredukowane. Zwiększa się także elastyczność i jędrność skóry, która dzięki właściwościom komórek macierzystych zostaje stymulowana do produkcji własnego kolagenu. Efekty zabiegu są widoczne zaraz po jego wykonaniu i narastają do 3 miesięcy po iniekcji.

Warto wiedzieć, że…

Komórki macierzyste od dawna z powodzeniem stosuje się w ortopedii, gdzie ostrzykuje się stawy w celu odbudowy tkanki kostnej. Uzyskany z krwi preparat ma silne działanie regenerujące i przeciwzapalne.

Ponadto warto wiedzieć, że najlepszym momentem na rewitalizację komórkami macierzystymi u kobiet jest czas menstruacji. Zachodzące w tym okresie procesy autoregeneracyjne w organizmie kobiety sprawiają, że wprowadzany preparat działa skuteczniej.

Terapia komórkami macierzystymi przynosi wspaniałe rezultaty u osób zmagających się z cerą trądzikową lub problematyczną – regenerujące i przeciwzapalne działanie preparatu powoduje znaczną poprawę jakości skóry i redukuje powstawanie zmian. Co więcej, rewitalizacja skóry głowy pomaga również pacjentom z problemem łysienia plackowatego – po serii zabiegów zaczynają odrastać włosy.

Bezpieczeństwo

Rewitalizacja komórkami macierzystymi jest szczególnie polecana alergikom – preparat odwirowany z własnej krwi pacjenta nie będzie uczulał. Jest to naturalna i obecnie najbezpieczniejsza metoda odmłodzenia, dzięki której skóra odzyskuje odporność i witalność.

Komórki Macierzyste a Osocze Bogatopłytkowe

Zabieg rewitalizacji komórkami macierzystymi bazuje na podaniu osocza bogatopłytkowego, jednak preparat jest znacznie bardziej skoncentrowany, posiada dużo większą ilość komórek macierzystych i czynników wzrostu. Można go podać również w postaci żelu, który spowoduje miejscowe wypełnienie oraz silniejszą regenerację niż klasyczne osocze.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!