Beauty Expert - najskuteczniejsze zabiegi 2020 - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Beauty Expert – najskuteczniejsze zabiegi 2020

Beauty Expert, Kalina Ben Sira w wywiadzie na temat najskuteczniejszych metod odchudzania i trendach wśród zabiegów estetycznych w 2020 roku. Przeczytaj i bądź na czasie z urodowymi nowinkami!

 

Liposukcja przez lata uchodziła za najbardziej skuteczną metodę modelowania sylwetki. Niestety niosła za sobą duże obciążenie organizmu. Dlaczego?

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym, niesie za sobą obciążenie dla organizmu, podobne jak przy zabiegach chirurgicznych. Nie jest to prosty zabieg, ale też nie demonizujmy go. Ta metoda zawsze będzie miała swoich zwolenników, dlatego że w dalszym ciągu pozostaje niezastąpiona np. przy modelowaniu sylwetki lub przy nieproporcjonalnym przeroście tkanki tłuszczowej na kolanach czy bryczesach. Można to wyjaśnić na prostym przykładzie, jeśli ktoś chudnie, a genetycznie ma bryczesy to schudnie równo i ta sama dysproporcja pozostanie, w miejscu, gdzie przerost tkanki tłuszczowej występuje. Przy liposukcji możemy takie dysproporcje skutecznie niwelować.

Aby poddać się zabiegowi liposukcji, wystarczy, po prostu, być zdrowym, ale trzeba pamiętać, że nie każdy też się kwalifikuje do tego zabiegu. Pamiętajmy, że liposukcja nie jest sposobem na odchudzanie, na szczęście to mylne postrzeganie zabiegu się zmienia, świadomość klientów jest coraz większa.

Sama procedura zabiegu i późniejsza rekonwalescencja są dość skomplikowane. Najpierw mamy przygotowanie do zabiegu – konsultacje, badania, następnie operację i okres rekonwalescencji trwający ok. 6 tygodni (w tym czasie konieczne jest noszenie obcisłych ubranek, mogą pojawiać się siniaki, opuchlizna, a ból może być odczuwalny przez około 7 dni po zabiegu).

Pamiętajmy też, że zawsze po liposukcji, konieczne jest wykonywanie masaży drenujących. Drenowanie ciała przyspiesza rekonwalescencję, wygładza nierówności oraz zapobiega powstawaniu zrostów, które mogą być efektem ubocznym po liposukcji.

 

Kolejnym zabiegiem, który zyskał popularność była liposukcja laserowa. Do dzisiaj jest bardzo popularna. Co ją wyróżnia, jak wygląda sam zabieg i przez jaki czas musimy uważać na to, jak będziemy się zachowywać (głównie chodzi o aktywność).

Liposukcja laserowa pojawiła się 10 lat temu, wówczas była bardzo popularna, jednak nie do końca się sprawdziła. Dlaczego? Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w liposukcji, też występują mody, moda na liposukcję laserową po prostu minęła.

Podczas zabiegu występowało dużo powikłań, np. zrosty, ponadto metoda ta była mniej skuteczna niż choćby liposukcja wodna. Swoją drogą, liposukcja wodna jest metodą, która jest bardzo bezpieczna – w jednym urządzeniu, w obiegu zamkniętym, mamy kolektor i możliwość wykonania transferu/przeszczepu tłuszczu do piersi, pośladków, twarzy i to jest ogromna wartość dodana liposukcji wodnej, gdzie tłuszcz podczas zabiegu odsysania nie ulega uszkodzeniu, zostaje przeszczepiony w znakomitej większości, świetnie się adaptuje i w minimum 70% zostaje na stałe, nie jest metabolizowany.

Z uwagi na fakt, że wiele kobiet boi się takiej ingerencji w swoje ciało, jaką jest tradycyjna liposukcja, powstało bardzo wiele alternatywnych zabiegów polegających na mrożeniu, rozpuszczaniu i rozbijaniu komórek tłuszczowych falą akustyczną. Czy są one równie skuteczne?

Jedne z wymienionych zabiegów są bardziej, a inne mniej skuteczne, różnie też te technologie działają na pacjentów. Skuteczność zależy od wieku, stanu otyłości lub jego braku, miejsca na ciele, diety, aktywności, ale co najważniejsze – producenta sprzętu. Niestety, od lat, na rynku pojawiają się zabiegi, które są nieskuteczne. Na szczęście zmienia się regulacja prawna w pierwszej połowie 2020 roku, wszelkie działania technologii kosmetycznych będą musiały opierać się na badaniach naukowych, dzięki temu z rynku znikną wszelkie aparaty, które nie mogą się pochwalić skutecznością w działaniu.

Aby zmaksymalizować efekty zabiegu wyszczuplającego, każdy z nich powinien być wzmocniony drenażem, np. zabiegiem Thermologie. Bez drenażu, działanie zabiegów redukujących tkankę tłuszczową jest o 40% mniejsze.

W ostatnim czasie pojawiło LFU, nowość w rozbijaniu komórek tłuszczowych, technologia Adipologie posiadająca badania naukowe. Zabieg jest bardzo skuteczny i konkretny, o określonym protokole zabiegowym, ale nie jest prosty w wykonaniu. I pamiętajmy, że to kolejna ważna rzecz, aby zabiegi wykonywał wyszkolony i świadomy personel, który dokładnie wie, jak przeprowadzić zabieg, jak często i na jakich parametrach. Ważna jest także umiejętność doboru odpowiedniej technologii do pacjenta.

Na jak długo starczają efekty? Czy konieczna jest specjalna dieta po nich? Czy tendencja do nagromadzenia komórek tłuszczowych nie sprawi, że przytyjemy w innym miejscu?

Wszystko zależy od sposobu życia, diety, wysiłku fizycznego i obszaru zabiegowego. Jeśli usuniemy na stałe komórki tłuszczowe z danego obszaru technologią LFU czy liposukcją, to nie ulegną nadbudowie, bo te komórki się nie rozmnażają, ale zwiększają swoją objętość i nigdy nie nadbudują się do tych rozmiarów, do których mogłyby przed zabiegiem.

A przybranie w innym miejscu? Pamiętajmy, że tyjemy równo, ale w miejscu, gdzie pozbędziemy się komórek, po prostu mniej przybierzemy w obwodach – bo osiągniemy granice powiększenia tych komórek, które zostały poddane zabiegowi.

Z czego pacjentki korzystają najchętniej?

Kochają zabiegi całościowe, po których czują się lżejsze, zabiegi które wyszczuplają np. Icoone czy Thermologie (który to dodatkowo przyjemnie grzeje ciało, ponadto Thermologie wykonujemy nie tylko w kombinezonie zabiegowym, ale również na oliwce – co sprawia, że zabieg staje się wyjątkowo odprężający).

Pacjentki uwielbiają też zabiegi, które są szybkie, nie wymagają powtórzeń, czyli Adipologie – efekt widać od razu.

Która z metod najlepsza jest dla kogo i jakie problemy rozwiązuje najlepiej?

Masaże próżniowe Icoone, LPG, Thermologie – te 3 aparaty, moim zdaniem są najistotniejsze, w 1 grupie zabiegowej: obrzęki, cellulit, ujędrnianie. Do zastosowania dla wszystkich, mamy tu bardzo szerokie grono odbiorców.

 

Natomiast w kategorii lokalnego działania na tkankę tłuszczową warto wyróżnić masaż próżniowy i falę radiową RF (Radio Frequency) – czyli zabieg Wondershape, który ujędrnia i zwalcza cellulit.

Skuteczna jest również fala dźwiękowa z zamrażaniem – Proshok Ice. LFU – Adipologie – nowość, działa świetnie na zlokalizowaną tkankę tłuszczową i cellulit, nie ma innej takiej technologii 2 w 1.

Doskonale sprawdzają się też Smart Lift/Ultraformer – ujędrnianie, modelowanie i redukcja cellulitu.

Na szczególną uwagę zasługuje Biolift Therapy – to będzie top 1, nowość na 2020! Działający doskonale ujędrniająco, liftingująco i redukująco tkankę tłuszczową.

Jakie są nowości na rynku w kategorii modelowanie sylwetki? Co będzie hitem wiosny 2020?

Wspomniane wcześniej, nowoczesne technologie Biolift Therapy, Adipologie (odchudzanie, modelowanie sylwetki) oraz Thermologie – masaż całego działa z efektem odchudzania i liftingu ciała, a co najważniejsze w atmosferze relaksu.


Jaka figura jest teraz najbardziej pożądana? Czy to prawda, że żyjemy w erze kultu kobiet z wąską talią i dużymi pośladkami? Czy klientki chcą wyglądać jak Kim Kardashian?

Tak, dzisiaj jest taka moda. Wąska talia i wypukłe, sterczące, jędrne pośladki – tu z pomocą w uzyskaniu takich kształtów przyjdzie nam właśnie Biolift Therapy, gdzie mamy pełną procedurę na pośladki – ich ujędrnienie i podniesienie. Ale jeśli mamy je powiększyć, to oprócz kilku lat intensywnych ćwiczeń i diety, doskonałym sposobem jest liposukcja z przeszczepem. U nas, w Klinikach La Perla, co drugi zabieg liposukcji w 2019 roku, kończył się przeszczepem odessanego tłuszczu do pośladków. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ powiększenia dokonujemy z użyciem własnego materiału, nie ma tu implantów, czyli ciała obcego, które jest absolutnie niezalecane – w przeciwieństwie do piersi – pośladki nie są wdzięcznym miejscem do umieszczania implantów.


Co może nas czekać za 10 lat? W jaką stronę idzie nauka w dziedzinie modelowania sylwetki? 

Od blisko 100 lat ideą kobiety pozostaje jednak delikatna, smukła sylwetka i nie sądzę, że powróci moda na rubensowskie kształty.  Powód jest prosty, świat jest zorientowany na styl eko, naturę, zdrowie, a człowiek grubszy to nie jest człowiek zdrowy – to należy podkreślić. Kobiety w miarę możliwości będą dążyły do wydłużenia nóg – jedyna skuteczna na dziś metoda to ujędrnienie i podniesienie pośladków, wówczas nogi optycznie stają się dłuższe. Brzuch – odwieczna walka, aby był jędrny, z zarysowanymi mięśniami, tu nie ma mocnych – trzeba sobie zdać sprawę, że potrzebna jest najpierw dieta, potem wyćwiczenie tych mięśni, a na koniec zabiegi, które podkreślą talię, wydobędą mięśnie na wierzch, tak aby było je widać pod ubraniem czy na plaży.

 

Beauty Expert – Kalina Ben Sira, prezes i założycielka Klinik La Perla

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!