Czym jest sport dla Kaliny Ben Sira, wywiad - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Moje 60 minut endorfin – czym jest sport dla Kaliny Ben Sira, wywiad dla BE Inspiration

Ruch jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Żadna dieta i żadne nawet zabiegi estetyczne nie będą naprawdę skuteczne, jeśli wykluczymy sport.

Trening jest nie tylko doskonałym sposobem na zadbanie o sylwetkę, ale godzina czy dwie ćwiczeń są również dobrym momentem – w ciągu zabieganego dnia – na zebrane myśli, wyciszenie i odstresowanie. Zdradzę wam sekret – sport jest także świetnym sposobem na zachowane młodości! – mówi Kalina Ben Sira, twórczyni i prezes Klinik La Perla

Sport towarzyszy mi od dziecka, nie wyobrażam sobie poranka bez treningu. Ćwiczenia są dla mnie ważne, ponieważ wprawiają mnie w dobre samopoczucie oraz pozwalają, mimo wielu obowiązków, utrzymać równowagę fizyczną i psychiczną. Z biegiem czasu odkryłam, że sport jest dla mnie również nieodłączną częścią biznesu. najlepsze pomysły na rozwój La Perli przychodzą mi do głowy, kiedy biegam – naprawdę! Bieganie powoduje niezwykłe uczucie mocy, braku ograniczeń i wolności – to poczucie doskonale przekłada się na kreatywność. Wtedy nagle to, co wydawało się być niemożliwe staje się realne.

Przychylam się również do opinii, że sport kształtuje charakter. Wytyczanie celów, dążenie do ich realizacji są ważne nie tylko, jeśli chodzi o maraton, ale także na co dzień w życiu i biznesie. Sport w ogromnej mierze uczy też pokory, sumienności, odpowiedzialności, umiejętności radzenia sobie z porażkami, wyciągania z nich wniosków i lekcji na przyszłość.
W sferze biznesu, jeśli podczas spotkania okaże się, że mój rozmówca jest pasjonatem sportu, to od razu łatwiej prowadzi nam się konwersację – wspólne zainteresowania pozwalają zjednywać sobie ludzi. Wtedy wiem również, że mam do czynienia z sumiennym partnerem i szybciej będą skłonna nawiązać z taką osobą współpracę.

Sport jest również pasją, która łączy ludzi z najróżniejszych środowisk. Sama, dzięki zamiłowaniu do treningów poznałam wiele wartościowych osób. Są to często ludzie, którzy w sporcie szukają kolejnych życiowych wyzwań i którzy mogą sobie pozwolić na wyjazdy na największe imprezy sportowe – Runmegeddon na Saharze lub Kaukazie czy 24-godzinny maraton spinningu w Portugalii. Co ważne dla mnie – wspólnie trenujemy, motywujemy się do działania i wspieramy biznesowo.
Takie wyjazdy pozwalają przekraczać własne granice i wychodzić ze strefy komfortu. Kiedyś nie uwierzyłabym, że będę brała udział w ekstremalnym biegu przez Kaukaz – po górach, przy niesprzyjających warunkach pogodowych i momentami na wysokości, na której trudno o powietrze. To było dla mnie ogromne wyzwanie, któremu sprostałam. Teraz wiem, że mogę wiele i że moje ciało jest w stanie znieść nawet więcej niż mi się wydaje. Przy okazji takich wyjazdów przekonuję się również jak wiele zmieniło się w kwestii pojmowania luksusu. Obecnie luksusem stało się docieranie w miejsca niedostępne, dzikie i pozbawione udogodnień resortów wypoczynkowych.

Mało kto o tym wie, ale bieganie jest dla mnie także świetnym sposobem na zwiedzanie. Biegnąc widzę dużo więcej niż podróżując samochodem. kiedy jestem w nowym mieście, codziennie wybieram inną ścieżkę. Przy okazji dofinansowania z unii Europejskiej „go to brand” dla La Perli, wspólnie z moim zespołem mogliśmy uczestniczyć w największych światowych targach beauty w Bolonii, Dubaju, Moskwie czy Hongkongu. Poza ogromną wartością jaką jest doświadczenie wzięcia udziału w tych targach, przyjrzenie się najnowocześniejszym światowym technologiom i trendom wśród kosmetyków, dużą frajdę sprawiło mi poznawanie tych miast – oczywiście biegnąc. Muszę się przyznać, że nawet jako rodowita warszawianka, biegając po stolicy odkrywam wiele miejsc, w których wcześniej nie byłam!

Czym dla mnie jest sport? Zdecydowanie jest stylem życia – wyszlifował mój charakter, nauczył pokory i wytrwałości w dążeniu do celu. Pozwolił mi także poznać wielu wartościowych ludzi i zwiedzić miejsca, do których prawdopodobnie bym nie dotarła. nadchodzi wiosna, czas, w którym budzimy się do życia po zimowym letargu… Jeśli Twoja przygoda ze sportem jeszcze się nie rozpoczęła, to jest doskonały moment na start. nie musisz od razu przebiec maratonu, zacznij od 30 minut biegu dwa razy w tygodniu. gwarantuję, że szybko zaczniesz dostrzegać zmianę we własnym samopoczuciu, sylwetce i otwartości umysłu. do zobaczenia na ścieżce!

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!