4 sposoby na przebarwienia! Jak pozbyć się i zapobiegać przebarwieniom?

4 sposoby na przebarwienia

Problem przebarwień dotyka nie tylko kobiet. Kobiety są przyzwyczajone do codziennej pielęgnacji, która stanowi nawet w najmniejszym stopniu zabezpieczenie przed szkodliwym światłem UV. Mężczyźni z zasady nie stosują kremów z filtrem, co zwiększa w tym przypadku ryzyko powstawania przebarwień. Pierwszym objawem starości jest nierównomierny koloryt skóry. Wraz z wiekiem widać coraz więcej mankamentów w tym między innymi przebarwień. Przeczytaj artykuł, żeby dowiedzieć się, jak im zapobiegać oraz jak je leczyć.

 


 

Zabiegi zwalczające przebarwienia

  • Peelingi
  • Laseroterapia
  • Mezoterapia
  • Radiofrekwencja mikroigłowa RF

 

Jak powstają przebarwienia?

Wskutek długotrwałej ekspozycji na słońce skóra zaczyna wytwarzać nadprodukcję naturalnego barwnika, czyli melaniny. Może się zdarzyć, że podczas tego procesu dochodzi do zaburzeń w pigmentacji skóry, czego wynikiem bywają pojawiające się plamy, które nazywamy przebarwieniami i odbarwieniami. Po 30 roku życia nasza skóra jest bardziej narażona na ten proces, ponieważ z wiekiem powstaje więcej uszkodzeń na poziomie komórkowym DNA naskórka. Po latach wystawienia na promienie słoneczne pojawiają się rozsiewy plam, które są jedną z głównych oznak starzejącej się skóry.

 

Jak pozbyć się przebarwień?

Kremy z filtrem

Ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna niezależnie od pory roku. Podczas lata rzeczywiście jesteśmy bardziej narażeni na szkodliwe światło UV, ale to wymaga dodatkowego zabezpieczenia na przykład kremu z wyższym indeksem SPF czy nakrycia głowy. Dużo osób pomija nakładanie kremów z filtrem w okresie jesienno-zimowym, nie będąc świadomym skutków nieprawidłowej ochrony przed światłem UV.

W Klinice La Perla kupisz krem z filtrem dopasowujący się do kolorytu skóry.

 

Peelingi medyczne

Peeling medyczny (zwany również kwasami) to zabieg, dzięki któremu następuje silne złuszczenie martwego naskórka, przez co pojawia się gładsza i bardziej promienna skóra. Działanie peelingu medycznego to również odnowa tkankowa na głębokim poziomie. Poprzez zniszczenie i eliminację starej warstwy naskórka obserwujemy pojawienie się świeżej skóry twarzy i szyi. Zabiegom z użyciem kwasów towarzyszy kontrolowany stan zapalny.

 

PRX-T33®

Jeśli laseroterapia lub mikrodermabrazja Cię nie przekonują, peeling medyczny jest świetną alternatywą. Zabieg PRX-T33® to połączenie składników o właściwościach liftingujących, odmładzających, oczyszczających i wybielających. Unikalne zestawienie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje, że preparat nie jest inwazyjny i nie wywołuje charakterystycznego przy peelingach efektu łuszczenia skóry. Zabieg jest krótki, ponieważ trwa do 20 minut i zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów w odstępach tygodniowych.

 

Chcę wiedzieć więcej o zabiegach z użyciem Peelingów medycznych

 

HydraFacial

Zabieg przy użyciu kwasu glikolowego o stężeniu aż do 30% dobranym indywidualnie do potrzeb skóry klienta. Dzięki działaniu próżniowemu nieprzerwanie usuwane są produkty eksfoliacji oraz odbywa się dogłębne oczyszczenie porów. Oprócz tego próżnia stymuluje mikrokrążenie, a tym samym procesy metaboliczne w skórze, poprawia koloryt, daje efekt liftingu, zapewnia drenaż limfatyczny.

 

Chcę wiedzieć więcej o zabiegu HydraFacial

 

Perła Diamentowa

Luksusowy, autorski zabieg bankietowy poprawiający napięcie skóry oraz redukujący przebarwienia. Składa się z trzech etapów. Podczas drugiego etapu na skórę nakładany jest kwas peelingujący PQ AGE, działanie preparatu potęguje jednoczesny masaż liftingujący twarzy.

 

Chcę wiedzieć więcej o zabiegu Perła Diamentowa

 

 

Laseroterapia

Laser frakcyjny

Technologia wąskopasmowego pulsacyjnego źródła światła precyzyjnie dociera w głębokie warstwy skóry. Promieniowanie działa na hemoglobinę i melaninę, redukując przebarwienia oraz popękane naczynka. Laser usuwa także rumień, naczyniaki, trądzik różowaty oraz wszelkie przebarwienia. Może być stosowany zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała. Podczas terapii osiągamy dodatkowo efekt foto-odmłodzenia skóry. Głęboka ablacja laserem frakcyjnym z kontrolą stref termicznych umożliwia zmaksymalizowanie rezultatów każdego z zabiegów.

 

Chcę wiedzieć więcej o zabiegu Laser Frakcyjny

 

 

Mezoterapia

Dermapen

DERMAPEN™ oraz BEAUTY PEN to innowacyjna technologia mikro-nakłuć, dzięki którym zachodzą naturalne procesy regeneracyjne skóry. Pulsujące igiełki wprowadzają substancje czynne do naskórka i skóry właściwej, co powoduje intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikro-urazy „mobilizują” skórę do naturalnej odnowy tkanek i produkcji kolagenu. Taki zabieg pozwala na głębokie przeniknięcie substancji odżywczych, co zapewnia poprawę jakości skóry, ujednolica jej koloryt oraz co najważniejsze redukuje przebarwienia, blizny i rozstępy. Terapia dzięki głębokiemu przenikaniu substancji odżywczych poprawia jakość skóry, ujednolica jej koloryt, redukuje blizny i rozstępy. Efekt końcowy można zobaczyć już po około tygodniu od wykonania zabiegu.

 

Chcę wiedzieć więcej o zabiegu Dermapen

 

 

Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Radiofrekwencja mikroigłowa RF inaczej zwana thermoliftingiem rf, to połączenie dwóch technologii stosowanych w medycynie estetycznej. Radiofrekwencja w połączeniu z mikro-nakłuwaniem stymuluje naturalne procesy regenerujące skóry, przez co ma wielokrotnie lepszy efekt niż te dwie metody stosowane osobno. Zabieg poprawia jakość i napięcie skóry, eliminuje zmarszczki, blizny oraz przebarwienia.

Chcę wiedzieć więcej o RF Mikroigłowym

 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na konsultację w Klinice La Perla!

Zapisz się telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

 

Zadzwoń +48 784 066 278

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!