Dermapen / Beauty Pen - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Dermapen / Beauty Pen

Informacje

Czas trwania:
30-45 minut
Cena:
400 - 1200 zł
Części ciała:
cała twarz, całe ciało
Inwazyjność:
kosmetologia hi-tech

Regeneracja skóry poprzez mikronakłuwanie

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli...

Chcesz skutecznie i głęboko zregenerowac skórę prostym ale sprawdzonym zabiegiem. Szukasz metody na spłycenie zmarszczek wzmocnienie, zagęszczenie skóry i zmniejszenie widoczności porów. Jeśli chciałabyś zredukować przebarwienia i zmiany potrądzikowe a także blizny i rozstępy na skórze.

Efekty

  • Nawilżenie skóry
  • Odżywienie skóry
  • Ujędrnianie

DERMAPEN™ oraz BEAUTY PEN to innowacyjna technologia mikronakłuwania stymulująca naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

System pulsujących igieł zapewnia przenikanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, co zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Terapia dzięki głębokiemu przenikaniu substancji odżywczych poprawia jakość skóry, ujednolica jej koloryt, redukuje blizny i rozstępy.

Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry. 12 igieł wykonuje 1300 nakłuć na sekundę wprowadzając do skóry specjalnie dobrane preparaty. Ampułki do zabiegów na twarz zawierają kwas hialuronowy oraz substancje rozjaśniające przebarwienia. Ampułki stosowane przy zabiegach na ciało wspomagają redukcję rozstępów.

Mechanizm działania Dermapen / Beauty Pen:

  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny;
  • stymulacja fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego;
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Podczas zabiegu wykonywane są specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę do regeneracji. Zabieg jest wykonywany za pomocą jednorazowej głowicy wyposażonej w 12 sterylnych tytanowych, cienkich jak włos mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych, napinających.

Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN lub BEAUTY PEN znacząco skraca czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermarollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. Techniką nappage.

Kiedy zobaczysz efekty?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona,po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie, co jest prawidłową reakcją skóry na mikronakłuwanie. Rozpoczyna się proces przebudowy i eksfoliacji naskórka.

Efekt końcowy jest widoczny po około tygodniu od wykonania zabiegu – skóra staje się odczuwalnie napięta, wygładzona, rozjaśniona lub dogłębnie nawilżona (w zależności od dobranej ampułki i obszaru poddanego zabiegowi).

 

 

Zalecenia (przed i po zabiegu)

  • Zalecamy nakładanie specjalnych kosmetyków głęboko nawilżających i łagodzących skórę na poddane zabiegowi okolice
  • unikaj pełnej eskpozycji na słońce przez ok 6 tygodni, przed każdym wyjściem na zewnątrz stosuj wysoki filtr UVA/UVB
  • Bezpośrednio po zabiegu jak i w domowej pielęgnacji polecamy stosowanie łagodzącej, profesjonalnej maski biocellulozowej Beauty Box (zapytaj o dostępność w klinice)

Zastanawiasz się czy Dermapen / Beauty Pen to zabieg dla Ciebie?

Zapytaj o pomoc kosmetologa