Chcesz zmienić kształt uszu.
O zabiegu…
Plastyka odstających uszu to bardzo popularny zabieg chirurgii plastycznej, któremu poddawane są nawet dzieci, po ukończeniu 6 roku życia. Operację przeprowadza się ze względów kosmetycznych i dla poprawienia samooceny pacjenta. Nie ma bowiem jakichkolwiek wskazań medycznych do wykonania tego zabiegu.
Zabieg polega na wykonaniu nacięcia skóry w tylnej części ucha i odsłonięciu chrząstki. Następnie należy ją odpowiednio ukształtować i założyć szwy modelujące, które sprawią, że uszy będą przylegać do głowy w sposób naturalny. Szwy te są w pełni wchłanialne, dlatego nie ma konieczności ich późniejszego zdejmowania – rozpuszczają się same po około 15-20 dniach od założenia, a blizny po operacji są mało widoczne.
Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Tuż po zabiegu pacjent może wrócić do domu.
Po 2-3 tygodniach widoczne są pełne efekty leczenia. Rezultaty zabiegu są trwałe i w większości przypadków nie ma wskazań do powtórzenia zabiegu.
Przed zabiegiem wymagane jest wykonanie badań zleconych przez lekarza podczas konsultacji.
Przez 2-3 dni po operacji odczuwalny jest ból w miejscu poddanym zabiegowi. Istnieje również duże prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku i zaczerwienienia małżowin usznych. Przez tydzień zaleca się noszenie opatrunku, a przez kilka dni specjalną opaskę. Przez 6 tygodni należy ograniczyć do minimum wszelka aktywność fizyczną. Nie powinno się również wystawiać operowanych miejsc na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zaleca się także zrezygnowanie z wizyt w solarium oraz saunie. Należy pamiętać, że po operacji plastycznej uszu są one szczególnie wrażliwe na niskie temperatury.
Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!