Plastyka uszu - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Plastyka uszu

Informacje

Czas trwania:
30-120 minut
Cena:
7000 zł
Części ciała:
uszy
Dostępność:

Pozbądź się kompleksów związanych z kształtem swoich uszu!

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli...

Chcesz zmienić kształt uszu.

Efekty

  • Korekta kształtu uszu

O zabiegu…

Plastyka odstających uszu to bardzo popularny zabieg chirurgii plastycznej, któremu poddawane są nawet dzieci, po ukończeniu 6 roku życia. Operację przeprowadza się ze względów kosmetycznych i dla poprawienia samooceny pacjenta. Nie ma bowiem jakichkolwiek wskazań medycznych do wykonania tego zabiegu.

Zabieg polega na wykonaniu nacięcia skóry w tylnej części ucha i odsłonięciu chrząstki. Następnie należy ją odpowiednio ukształtować i założyć szwy modelujące, które sprawią, że uszy będą przylegać do głowy w sposób naturalny. Szwy te są w pełni wchłanialne, dlatego nie ma konieczności ich późniejszego zdejmowania – rozpuszczają się same po około 15-20 dniach od założenia, a blizny po operacji są mało widoczne.

Zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Tuż po zabiegu pacjent może wrócić do domu.

Kiedy zobaczysz efekty?

Po 2-3 tygodniach widoczne są pełne efekty leczenia. Rezultaty zabiegu są trwałe i w większości przypadków nie ma wskazań do powtórzenia zabiegu.

Zalecenia okołozabiegowe

Przed zabiegiem wymagane jest wykonanie badań zleconych przez lekarza podczas konsultacji.

Przez 2-3 dni po operacji odczuwalny jest ból w miejscu poddanym zabiegowi. Istnieje również duże prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku i zaczerwienienia małżowin usznych. Przez tydzień zaleca się noszenie opatrunku, a przez kilka dni specjalną opaskę. Przez 6 tygodni należy ograniczyć do minimum wszelka aktywność fizyczną. Nie powinno się również wystawiać operowanych miejsc na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zaleca się także zrezygnowanie z wizyt w solarium oraz saunie. Należy pamiętać, że po operacji plastycznej uszu są one szczególnie wrażliwe na niskie temperatury.

Zastanawiasz się czy Plastyka uszu to zabieg dla Ciebie?

Zapytaj o pomoc kosmetologa