Medycyna Estetyczna
Jakie zabiegi wykonują dziś gwiazdy? – odpowiada Beauty Expert Kalina Ben Sira
Uniesione, jędrne i krągłe? Takich pośladków Brazylijkom zazdroszczą Polki. W ostatnim czasie to one wysuwają się na prowadzenie jako najseksowniejsza część ciała i wyprzedzają biust. W jaki sposób możemy zbliżyć się do swojego pośladkowego ideału? Jakie są metody modelowania i powiększania pośladków?
My Słowianki może nie jesteśmy genetycznie stworzone do posiadania idealnie kształtnych pośladków, ale to nie dramat. Są dla nas rozwiązania.
Faktem jest, że zabieg powiększania pośladków powstał właśnie w Ameryce Południowej i stąd wywodzi się jego nazwa, czyli brazylijski lifting pośladków. Ze statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAP) wiemy, że w Brazylii każdego roku wykonuje się około 20 tysięcy operacji powiększenia pośladków, czyli siedem razy więcej niż wynosi średnia światowa!
Kalina Ben Sira: Jeszcze na początku obecnego wieku ideałem dla rzeszy kobiet była wychudzona sylwetka modelki. Powiedzenie komuś, że ma ”duże pośladki”, brzmiało jak obelga, więc kobiety masowo przechodziły na rygorystyczne, głodówkowe diety, by pozbyć się niechcianych krągłości. Z chwilą, gdy aktywność fizyczna zaczęła zyskiwać na popularności, priorytety mocno się zmieniły. Krągłe pośladki widać w mediach społecznościowych niemal na każdym kroku. To one są obecnie pożądaniem płci pięknej. Ćwiczenia i medycyna estetyczna to jedyne drogi na zachowanie pięknych pośladków. Co prawda, siedzący tryb życia i procesy starzenia nam nie pomagają, ale są na to sposoby.
KBS: Kremy reklamowane jako ujędrniające i unoszące pośladki, mogą nam w pewnym stopniu pomóc, ponieważ oddziałują na napięcie skóry. Nie spodziewajmy się jednak po nich tego, że powiększą pośladki, ponieważ żaden krem nie może wpłynąć na zawartość mięśni lub tkanki tłuszczowej w naszym ciele.
KBS: Medycyna estetyczna oferuje nam znacznie więcej możliwości niż chirurgia plastyczna. Procesy starzenia, przebyte diety odchudzające i siedzący tryb życia widocznie odbijają się na wyglądzie naszych pośladków. Zmniejszenie napięcia skóry sprawia, że pupa – wcześniej krągła – zaczyna opadać. Zabiegi medycyny estetycznej skupiają się więc na tym, by w pewnym stopniu odwrócić procesy, które zaszły w skórze. Skoro fibroblasty wytwarzają coraz mniej kolagenu, a włókna straciły sprężystość, to należy pobudzić komórki do wytwarzania nowych włókien, które zapewnią skórze odpowiednie „rusztowanie”.
KBS: Najnowszą i najmniej ingerującą w ciało metodą powiększania pośladków jest zabieg wstrzykiwania w pośladki stabilizowanego kwasu hialuronowego. Zazwyczaj wykorzystuje się od 150 do 500 ml preparatu, a jego ilość zależna jest od efektu, który chcemy osiągnąć. Żel dodaje pośladkom objętości i uwydatnia krągły kształt, a efekt widoczny jest od razu. Ogromną zaletą zabiegu jest jego niska inwazyjność – nie musimy obawiać się skalpela, a niewielki obrzęk znika po około tygodniu od zabiegu. Niestety efekty nie są trwałe i jeśli chcemy je utrzymać, to po około roku konieczne będzie dostrzyknięcie preparatu w ilości zdecydowanie mniejszej niż podczas pierwszego zabiegu.
Poznaj lepiej zabieg modelowania pośladków, klikając TUTAJ.
KBS: Brazylijski lifting pośladków jest zabiegiem zdecydowanie bardziej inwazyjnym, ponieważ polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innego obszaru ciała podczas liposukcji, a następnie przeszczepieniu jej w pośladki. Zaletą tej metody jest fakt, że do powiększenia pośladków wykorzystujemy naturalną substancję. Wady znajdziemy przede wszystkim dwie – po pierwsze jest to zabieg o wyższej inwazyjności i okres rekonwalescencji trwa dłużej. Wystarczy wspomnieć, że przez 14 dni musimy uważniej siadać, a także najlepiej ograniczać leżenie na plecach. Po drugie – z zabiegu nie mogą skorzystać osoby bardzo szczupłe, ponieważ nie posiadają one wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, którą trzeba pobrać.
KBS: Ostatnią metodą na uzyskanie brazylijskich pośladków są dobrze znane implanty silikonowe. Wybierać możemy spośród różnych wielkości i kształtów implantów, więc uzyskanie wymarzonego wymiaru pośladków nie jest trudne. Implanty te są bardziej wytrzymałe niż implanty wykorzystywane do powiększania piersi, ale poza tym nie różnią się bardzo między sobą. Ponieważ implanty umieszcza się poprzez nacięcia w bruździe międzypośladkowej, to blizna po operacji jest niemal niewidoczna. Okres rekonwalescencji wynosi około dwóch tygodni, czyli tak samo, jak w przypadku brazylijskiego liftingu pośladków. Dużym minusem tego zabiegu jest długa lista powikłań. My w Klinice La Perla nie powiększamy pośladków za pomocą implantów, ponieważ najbardziej nam zależy na bezpieczeństwie i komforcie klienta.
Pani Ewelina: Trochę teorii na początek – Pośladki spełniają co prawda bardzo dużą rolę estetyczną, ale przez naturę były stworzone z nieco innym zamysłem. Pośladek, a dokładniej mięsień pośladkowy wielki odpowiada za sposób przemieszczania się człowieka na nogach. W ten sam sposób dobrze rozwinięty pośladkowy wielki jest jednocześnie jednym z większych i silniejszych mięśni ludzkiego ciała.
Martwy ciąg na prostych nogach. Ćwiczenie angażujące doskonale mięśnie grzbietu, jest jednak jednym z lepszych w treningu pośladków, które w deadlifcie pracują naprawdę bardzo intensywnie.
Martwy ciąg na jednej nodze. Wykonywany z hantlą, kettlebell bądź sztangą. Najlepiej bez trzymania się ściany czy słupka, dzięki czemu nie tylko ćwiczy się pośladek, ale także balans. Trzymanie się słupka znacznie osłabia stabilizację.
Wykroki/przysiad bułgarski. Należy pamiętać, żeby noga wykroczna była odpowiednio daleko – powoduje to większe zaangażowanie mięśni pośladkowych nogi wykrocznej. Noga postawiona bliżej powoduje w niej większą pracę mięśnia czworogłowego, niż pośladków.
Odwodzenia w bok. Wariantów jest mnóstwo, doskonałym przykładem jest Fire hydrant – nazwa skądinąd bardzo trafna, gdyż ćwiczenie przywodzi na myśl pieska załatwiającego potrzebę pod hydrantem przeciwpożarowym. Warto dodać miniband nad kolana i pamiętać, aby tułów był w pozycji neutralnej, bez nienaturalnego wygięcia w łuk (z bardzo pogłębioną lordozą w odcinku lędźwiowym), który może i wygląda atrakcyjnie w mediach społecznościowych, ale jest niebezpieczne dla kręgosłupa.
Monster walk / side walk. W tych ćwiczeniach warto pamiętać o tempie – nie są to wyścigi. Przy side walkach utrzymujemy pozycję ćwierć lub półprzysiadu i dynamicznie stawiamy nogę w bok i powoli dostawiamy drugą (oczywiście nie łącząc ich całkowicie). W monster walk wykonuje się małe kroki do przodu, trzymając stopy możliwie najdalej od siebie i unikając nadmiernej rotacji miednicy.
Wróć do bloga
Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!