Zmniejszanie piersi - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Zmniejszanie piersi

Zmniejszanie piersi - informacje

Czas trwania:
120-240 minut
Części ciała:
biust
Dostępność:

Koniec z bólem pleców! Dzięki temu zabiegowi uzyskasz wymarzony rozmiar biustu.

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli...

Zbyt obfity biust utrudnia Ci codzienne aktywności. Zależy Ci na uniesieniu i wymodelowaniu piersi. Marzysz o piersiach proporcjonalnych do Twojej sylwetki.

Efekty

  • Poprawa wyglądu piersi

O zabiegu…

Redukcja piersi to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, gruczołowej oraz skóry, w celu uzyskania rozmiaru piersi, proporcjonalnego do sylwetki. Wykonuje się go nie tylko dla poprawy samooceny pacjentki, lecz również z powodów zdrowotnych. Zbyt obfity biust może bowiem utrudniać codzienną aktywność, a nawet powodować dyskomfort fizyczny oraz ból.

W przypadku znacznego przerostu piersi wykonuje się ich redukcję poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tkanki podskórnej oraz gruczołowej. Zmniejszanie piersi bardzo często połączone jest z zabiegiem liftingującym, gdyż opadanie piersi jest powszechnym zjawiskiem wśród kobiet z obfitym biustem. Brodawka i otoczka przesuwane są ku górze wraz z odpowiednim fragmentem gruczołu. Zakres zmniejszania piersi jest ustalany indywidualnie, w zależności od zaleceń medycznych i oczekiwań pacjentki. W przypadkach wrodzonej asymetrii piersi, zabieg może być wykonywany także jednostronnie. Zmniejszanie piersi zalecane jest przede wszystkim pacjentkom, u których obfity biust powoduje bóle kręgosłupa. Zabieg może być także przeprowadzony ze względów psychologicznych, gdy przerost piersi jest przyczyną niskiej samooceny oraz zaburzeń emocjonalnych. Redukcję piersi przeprowadza się przy znieczuleniu ogólnym.

Kiedy zobaczysz efekty?

Zmniejszenie piersi jest odczuwalne natychmiast po zabiegu, natomiast końcowe efekty widoczne są po upływie kilku miesięcy.

Zalecenia okołozabiegowe

Przed zabiegiem wymagane jest wykonanie badań zleconych przez lekarza podczas konsultacji, w tym także badania USG z opisem.

Przez 4-6 tygodni po zabiegu zabrania się powrotu do normalnej aktywności fizycznej Wyjęcie szwów następuje po 10-14 dniach. Przez 6 tygodni zaleca się również noszenie specjalnego stanika utrzymującego piersi w stabilnej pozycji. Niewskazane jest również w tym czasie wystawianie operowanych miejsc na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, korzystanie z solarium oraz sauny.

Zastanawiasz się, czy Zmniejszanie piersi jest dla Ciebie?

Zapytaj o pomoc specjalistę

X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!