Plastyka powłok brzusznych - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Plastyka powłok brzusznych

Informacje

Czas trwania:
180-240 minut
Cena:
8000 - 14000 zł
Części ciała:
brzuch
Inwazyjność:
Chirurgia plastyczna
Dostępność:

Płaski brzuch i talia, o której marzyłaś są możliwe dzięki temu zabiegowi!

Ten zabieg jest dla Ciebie jeśli...

Zmagasz się z nadmiarem skóry na brzuchu po znacznej utracie wagi. Szukasz sposobu na powrót do sylwetki sprzed ciąży. Marzysz o płaskim brzuchu i wymodelowanej talii.

Efekty

  • Modelowanie sylwetki
  • Redukcja tkanki tłuszczowej

O zabiegu…

Plastyka powłok brzusznych (abdominoplastyka) polega na usunięciu obwisłej, luźnej skóry brzucha, będącej najczęściej pozostałością po ciąży lub następstwem naturalnego procesu starzenia czy dużej utraty masy ciała. Zabieg pozwala na uzyskanie wysoce satysfakcjonujących efektów, szczególnie u pacjentów z osłabioną mięśniówką.

Plastyka powłok brzusznych to zabieg chirurgiczny mający na celu usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastykę mięśni ściany brzucha. Zabieg ten można połączyć z usunięciem tkanki tłuszczowej i wymodelowaniem sylwetki. Cięcie prowadzone jest na granicy owłosienia łonowego w kierunku kolców biodrowych. Następnie naciąga się skórę i usuwa jej nadmiar. W trakcie zabiegu odkrawa się pępek, który na ostatnim etapie zostaje umieszczony w nowym miejscu napiętej skóry. Plastykę powłok brzusznych kończy założenie szwów. Pozostałością po zabiegu jest blizna przebiegająca w dolnej części podbrzusza nad spojeniem łonowym. Jest ona trwała, lecz chirurg plastyczny może ją umieścić tak, aby była ukryta pod bielizną lub kostiumem kąpielowym, albo w bliźnie po cesarskim cięciu. Abdominoplastyka polecana jest zwłaszcza w przypadkach, w których mniej inwazyjne metody, takie jak liposukcja, nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Na zabieg nie powinny decydować się kobiety, które planują urodzenie dziecka, ponieważ usunięcie sporej części skóry uniemożliwiłoby swobodne rozwijanie się płodu.

Plastyka powłok brzusznych wykonywana jest przy znieczuleniu ogólnym.

 

Sprawdź lub dodaj opinie o naszym Ekspercie:

 

 

Kiedy zobaczysz efekty?

Efekty zabiegu w postaci redukcji skóry brzucha są odczuwalne natychmiast, końcowy efekt jest widoczny po całkowitym wygojeniu.

Zalecenia okołozabiegowe

Przed zabiegiem wymagane jest wykonanie badań zleconych przez lekarza podczas konsultacji.

Po zabiegu konieczna jest hospitalizacja przez około 2-4 dni. Po operacji pacjentowi zakłada się specjalny kombinezon, który utrzymuje skórę we właściwym położeniu. Szwy zdejmowane są po 7-14 dniach od wykonania zabiegu. Ponadto należy przestrzegać zaleceń otrzymanych od lekarza w karcie wypisowej.

Zastanawiasz się czy Plastyka powłok brzusznych to zabieg dla Ciebie?

Zapytaj o pomoc kosmetologa