Zabieg niwelujący zmarszczki i nie tylko? - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Zabieg niwelujący zmarszczki i nie tylko?

Botulina jest preparatem stosowanym w jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który redukuje zmarszczki. Preparat ma również wiele innych zastosowań – czy wiesz, że wyszczupla twarz, a nawet redukuje silne bóle migrenowe? Czytaj dalej, a dowiesz się co jeszcze potrafi!

Jakie substancje są stosowane w czasie zabiegu?

Wykorzystujemy do niego oczyszczoną toksyną botulinową, nazywaną również jadem kiełbasianym. Mimo, że jest toksyną, podawany w małej ilości jest zupełnie bezpieczny dla organizmu. Działanie preparatu ma na celu blokowanie połączeń nerwowych w mięśniach – porażone mięśnie nie wykonują skurczów, przez co zmarszczki, w miejscu podania preparatu, wygładzają się.

To NIE wypełniacz

Choć spotykamy się czasami z pytaniem, czy można w naszych klinikach „wypełnić usta botuliną” – odpowiedź brzmi: NIE! To nie jest preparat, który rozluźnia mięśnie, nie jest wypełniaczem. Usta wypełniamy na przykład kwasem hialuronowym ?

Nie tylko na zmarszczki

W medycynie estetycznej toksynę botulinową stosuje się również do leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania zębami – zabieg ten rozluźnia mięśnie żwacza, przez co wyszczupla twarz i modeluje policzki. Ponadto można nią unieść brwi, obniżyć i wydłużyć brodę, podnieść czubek nosa czy zniwelować uśmiech dziąsłowy. Jest również popularną metodą redukującą nadpotliwość. Właściwości toksyny botulinowej są z powodzeniem wykorzystywane także w innych dziedzinach medycyny. Za pomocą preparatu można wyleczyć zeza czy silne migrenowe bóle głowy, a nawet złagodzić objawy stwardnienia rozsianego.

Jeśli chcesz odmłodzić swój wygląd, zredukować zmarszczki mimiczne i cieszyć się długotrwałym efektem, ten zabieg będzie bardzo dobrym wyborem!

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!