Skuteczne zabiegi na wiotką skórę i rozstępy po ciąży - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Wróć do formy po ciąży – skuteczne zabiegi na wiotką skórę i rozstępy

Ciąża to wielkie szczęście dla każdej kobiety , jednak w tym okresie nasza skóra poddawana jest prawdziwym testom wytrzymałości . Do naszej kliniki zgłaszają się pacjentki , których najczęstszymi problemami są utrata jędrności przede wszystkim skóry na brzuchu oraz pojawienie się wrzecionowatych pasm zwanych popularnie rozstępami. W obu przypadkach pozbycie się tych problemów za pomocą ćwiczeń i diety jest praktycznie niemożliwe, dlatego z pomocą przychodzą nam zabiegi z zakresu medycyny estetycznej lub kosmetologii.

Zwiotczenie skóry

W przypadku zwiotczałej skóry w naszych Klinikach proponujemy nowoczesne technologie do termo liftingu jak Thermage czy Zaffiro, a także rewolucyjne Nici liftingujące, które dają szczególnie dobre efekty u osób z wyraźnymi oznakami osłabienia struktury skóry i utraty jędrności.

Technologia Thermage, polega na zastosowaniu energii fal radiowych (RF), które ogrzewają głębsze warstwy skóry w celu zwiększenia jej napięcia i elastyczności. Podrażnienie tkanki podskórnej ciepłem powoduje rozpoczęcie procesu produkcji nowego kolagenu. Energia radiowa emitowana jest w krótkich szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie, co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła najlepiej tolerowanego przez pacjenta , co czyni zabieg bezpiecznym.

Procedura zabiegowa przy użyciu Zaffiro polega na emitowaniu promieniowania podczerwonego o specjalnie dobranej długości fali, które powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje skurczeniem się ich do pierwotnej długości. Podczas zabiegu następuje stymulacja komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. W efekcie skóra zostaje zagęszczona, ściągnięta , a także zwiększa się jej napięcie i elastyczność, dzięki czemu skóra na brzuchu rozciągnięta w czasie ciąży powraca do swojego pierwotnego wyglądu.

Nici umożliwiają, nieoperacyjny lifting takich obszarów ciała jak: uda, brzuch, piersi czy ramiona. Dzięki temu, iż wykonane są z całkowicie naturalnego wchłanianego materiału zabieg jest całkowicie bezpieczny, a także nie wyklucza późniejszego stosowania zabiegów z wykorzystaniem fali radiowej czy ultradźwięków. Efekty jakie dzięki nim jesteśmy w stanie osiągnąć to wyraźne podciągnięcie oraz lifting luźnej ,wiotkiej ,opadającej skóry. Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu, natomiast optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach.

Rozstępy

W przypadku problemu jakim są rozstępy swoim pacjentkom zalecam procedurę zabiegową przy użyciu urządzenia Alma Harmony XL. Jest to wielofunkcyjny laser, dzięki któremu możemy zredukować nie tylko blizny i rozstępy ale także zaburzenia naczyniowe skóry, przebarwienia po słoneczne oraz trądzik różowaty. Modułowy system wykorzystany w urządzeniu pozwala na holistyczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, energia przekazywana jest selektywnie do chromoforów, jakimi jest głównie hemoglobina ( barwnik erytrocytów krwi) i częściowo melanina ( barwnik skóry) – tym samym zabieg staje się skuteczniejszy i bezpieczniejszy, z mniejszym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych .

Aby wzmocnić efekty zabiegów laserowych na rozstępy najlepiej połączyć je z zabiegiem mezoterapii igłowej. Podane w miejscu występowania problemu bezpośrednio do skóry właściwej substancje lecznicze, odżywcze i regenerujące, znacząco poprawiają wygląd i kondycję skóry, poprzez zintensyfikowanie mikro krążenia w naczyniach krwionośnych. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej stosowany zarówno w leczeniu jak i profilaktyce.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!