Toksyna botulinowa – tylko na zmarszczki? - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Toksyna botulinowa – tylko na zmarszczki?

Toksyna botulinowa jest najpopularniejszym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który redukuje zmarszczki. Preparat ma również wiele innych zastosowań – czy wiesz, że wyszczupla twarz, a nawet redukuje silne bóle migrenowe? Czytaj dalej, a dowiesz się co jeszcze potrafi!

Czym dokładnie jest Toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa, nazywaną również jadem kiełbasianym, mimo, że jest toksyną, podawana w małej ilości jest zupełnie bezpieczna dla organizmu. Działanie preparatu ma na celu blokowanie połączeń nerwowych w mięśniach – porażone mięśnie nie wykonują skurczów, przez co zmarszczki, w miejscu podania preparatu, wygładzają się.

Toksyna botulinowa NIE JEST wypełniaczem

Choć spotykamy się czasami z pytaniem, czy można w naszych klinikach „wypełnić usta toksyną botulinową?” – odpowiedź brzmi: NIE! Toksyna botulinowa jest preparatem, który rozluźnia mięśnie, nie jest wypełniaczem. Usta wypełniamy na przykład kwasem hialuronowym.

Nie tylko na zmarszczki

W medycynie estetycznej toksynę botulinową stosuje się również do leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania zębami – zabieg ten rozluźnia mięśnie żwacza, przez co wyszczupla twarz i modeluje policzki. Ponadto toksyną botulinową można unieść brwi, obniżyć i wydłużyć brodę, podnieść czubek nosa czy zniwelować uśmiech dziąsłowy. Toksyna botulinowa jest również popularną metodą redukującą nadpotliwość. Właściwości toksyny botulinowej są z powodzeniem wykorzystywane także w innych dziedzinach medycyny. Za pomocą preparatu można wyleczyć zeza czy silne migrenowe bóle głowy, a nawet złagodzić objawy stwardnienia rozsianego.

Jeśli chcesz odmłodzić swój wygląd, zredukować zmarszczki mimiczne i cieszyć się długotrwałym efektem, toksyna botulinowa będzie bardzo dobrym wyborem!

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!