Różne odsłony liposukcji - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Różne odsłony liposukcji

Liposukcja to oprócz zabiegów z użyciem toksyny botulinowej i powiększania ust, jeden z najbardziej znanych zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, modelujący sylwetkę. Większość z nas słyszała o możliwości odsysania tłuszczu z ciała, jednak nie każdy zna wszystkie odsłony liposukcji. A jest ich wiele.

Chcesz wiedzieć, jakie możliwości dają różne rodzaje liposukcji? A może interesuje Cię połączenie liposukcji z innymi zabiegami, które odmłodzą Twoje ciało? Przeczytaj i dowiedz się, jak możesz zmaksymalizować efekty zabiegu, który niejednej już osobie zmienił życie o 180 stopni!

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to chirurgiczna metoda, która pozwala wymodelować ciało, sprawiając, że z wybranych partii ciała znika nawet najoporniejszy tłuszcz. Podczas jednego zabiegu usuwa się do 5 litrów tkanki tłuszczowej. Dzięki temu można przywrócić odpowiednie proporcje ciała, między innymi:

  • wyszczuplić talię
  • odchudzić brzuch
  • pozbyć się wałeczków
  • wymodelować ramiona lub kolana
  • zmienić proporcje ud lub łydek
  • poprawić owal twarzy
  • zlikwidować podwójny podbródek
  • usunąć tłuszcz z pleców

Kiedy warto zdecydować się na liposukcję?

Zabieg ten polecany jest wszystkim osobom, które bezskutecznie walczą z nagromadzoną miejscowo tkanką tłuszczową. Osoby korzystające z liposukcji, to często te, które bezskutecznie próbowały innych sposobów i wciąż nie widzą efektów redukcji opornego tłuszczu. Do takich metod należą diety pudełkowe, mordercze treningi na siłowni, diety cud, po których pojawia się efekt jo-jo… W przypadku liposukcji komórki tłuszczowe zostają usunięte raz na zawsze, w związku z tym w miejscu zabiegu tłuszcz nigdy nie powraca.

Liposukcja wodna

W Klinice La Perla stosujemy liposukcję wodną metodą WAL (water-jet assisted liposuction), podczas której za pomocą kaniul ze strumieniem płynu odsysa się tłuszcz z różnych struktur tkanki. Sposób ten pozwala na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych, przy jednoczesnej ochronie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych i nerwów. Sylwetka jest kształtowana na nowo z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a wypłukany tłuszcz można wykorzystać do przeszczepu w inne partie ciała. Warto wiedzieć, że nie każda metoda liposukcji na to pozwala.

Liposukcja 4D 

Za pomocą tej metody można nie tylko modelować ciało, usuwając tłuszcz, ale też ujędrnić skórę. Podczas zabiegu tkanki są podgrzewane falami radiowymi, dzięki czemu dochodzi do obkurczenia się tkanki tłuszczowej oraz samej skóry. W ten sposób unika się konieczności wycięcia nadmiaru skóry, która może pozostać w wypadku innego rodzaju liposukcji. Dużą zaletą tej metody jest też możliwość kształtowania mięśni, m.in. brzucha (tworząc podczas zabiegu tzw. sześciopak). Liposukcja 4D łączy w sobie efekt odsysania tłuszczu i ujędrnienia skóry.

Liposukcja z lipotransferem

Pamiętasz, że podczas liposukcji wodnej pozyskany tłuszcz można wykorzystać? Na tym właśnie polega lipotransfer, czyli przeszczep pobranego tłuszczu w inne partie ciała, dzięki czemu można je powiększyć i wymodelować. Lipotransfer najczęściej wykorzystuje się przy powiększaniu piersi, powiększaniu pośladków, ale także przy modelowaniu łydek czy żuchwy. Własny tłuszcz jest najbezpieczniejszym wypełniaczem, gdyż minimalizuje on ryzyko odrzucenia, powikłań lub alergii. Lipomodelling jest, zaraz po liposukcji, kolejnym etapem zaawansowanego i skutecznego kształtowania sylwetki.

Liposukcja 360°

Liposukcja 360° to królowa odchudzania, zwana jest inaczej obwodową, ponieważ najczęściej wybierane obszary to brzuch, boczki i plecy. Dzięki metodzie liposukcji wodnej możliwe jest odessanie tkanki tłuszczowej AŻ z 3 OBSZARÓW NARAZ. To skuteczna eliminacja opornego tłuszczu dookoła ciała! Wybierz liposukcję 360°, a dzięki niej pozbędziesz się tłuszczu z brzucha, pleców i boczków jednocześnie i stracisz optycznie nawet 15 kilogramów.

Liposukcja dla mężczyzn

Chociaż medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna wielu kojarzy się w pierwszej kolejności z kobietami, to od jakiegoś czasu obserwujemy zmieniający się trend i coraz więcej pacjentów w Klinice La Perla stanowią mężczyźni. Nawet 25% zabiegów liposukcji wodnej wykonuje się obecnie panom. Za pomocą liposukcji 4D można wymodelować i wzmocnić mięśnie brzucha, tworząc efekt tak zwanego kaloryfera.

Lipoliza iniekcyjna – alternatywa dla liposukcji

Jest to innowacyjna metoda pozbywania się tłuszczu z wybranych partii ciała, polegająca na nieoperacyjnej iniekcji. Za pomocą wstrzyknięcia bezpiecznej oraz naturalnie występującej w organizmie substancji, powoduje się rozkład tłuszczy złożonych na prostsze. Rozpuszczona tkanka tłuszczowa jest następnie transportowana do wątroby i usuwana z organizmu. Lipolizę stosuje się często w obrębie twarzy, ale jest wykorzystywana również przy usuwaniu tłuszczu na pośladkach, brzuchu, ramionach czy kolanach.

Jaki zabieg będzie idealny dla Ciebie?

Dopóki nie spotkasz się z lekarzem na konsultacji, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wybór metody modelującej ciało należy do lekarza, który po ocenie ilości tłuszczu, jakości Twojej skóry oraz analizie oczekiwanych efektów wskaże optymalną terapię. Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji, skontaktuj się z nami: zadzwoń lub napisz

Konsultacje odbywają się również online.

Chcesz poznać ceny poszczególnych zabiegów? Sprawdź -> 6 odsłon liposukcji

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!