Plastyka nosa | Warszawa Kraków Poznań Rzeszów Lubin Bolesławiec

PLASTYKA NOSA

Zabieg wymaga specjalistycznej konsultacji.

 

Korekta nosa to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej, którego efekty można zobaczyć po 2-3 tygodniach. Niewielka pozabiegowa opuchlizna może utrzymać się do 6 miesięcy. Blizny po operacji są mało widoczne, natomiast efekt zawsze jest spektakularny!

Zmniejszenie czy ogólne przebudowanie nosa to często punkt na naszej liście „to do”, ale zanim zapiszesz się na zabieg, warto byłoby zagłębić się w temacie.

 

Na czym polega plastyka nosa?

Skoro już wiemy, jakie pobudki kierują ludźmi do podjęcia decyzji o chirurgii plastycznej, zacznijmy od tego, na czym taka plastyka polega. W zależności od przypadku i stopnia rozwinięcia defektu każdy zabieg będzie wyglądał inaczej. Przyjmuje się, że pełna korekta trwać będzie około dwóch godzin, stosuje się przy niej znieczulenie ogólne. Korekcji poddawany jest szkielet kostny i chrzęstny nosa. Po wykonaniu plastyki na nos zakładana jest przeznaczona do tego taśma oraz gips, który unieruchamia nos podczas rekonwalescencji.

Gdy zdecydujemy się na całkowitą plastykę nosa, możemy połączyć ją z takimi zabiegami jak:

 • septoplatyka – prostowanie przegrody nosowej
 • konchoplastyka – korekta przerośniętych małżowin nosowych

 

Jak przebiega operacja plastyczna nosa?

Plastyka nosa niczym nie różni się od innej, zwykłej operacji. Jest to standardowy zabieg chirurgiczny, w którego czasie jesteśmy w stanie poprawić kształt szkieletu kostnego nosa.

Zazwyczaj przyjmuje się, że zabieg zajmuje od 80 do 120 minut.

 

Operacja plastyczna nosa metodą zamkniętą

W pierwszej kolejności wykonuje się nacięcia wewnątrz nosa, tak aby uzyskać dostęp do kości i chrząstki, które wspierają nos. Dzięki temu blizny pooperacyjne są znikome. W czasie trwania zabiegu metodą zamkniętą można wykonać korektę miękkich części nosa. Cięcia zazwyczaj są wykonywane pod, między oraz przez chrząstkę. Przy twardych częściach lekarz pracuje nad kostnym fragmentem nosa. Do takich operacji zaliczamy również septoplastykę.

 

Operacja plastyczna nosa metodą otwartą

Przy zabiegu operacji metodą otwartą lekarz wykonuje cięcie prostopadle do przegrody nosowej. Po operacji może pozostać niewielka blizna. Przy tej metodzie można wykonać wtórną rynoplastykę, która jest kolejną korektą nosa. Reoperacji podejmujemy się także wtedy, gdy tkanki nosa są zdeformowane lub źle ukrwione. Takie rozwiązanie stosuje się również w przypadku:

 • zapadłego czubka nosa
 • nosa w kształcie skoczni narciarskiej
 • zadartego „świńskiego noska”

 

Ile trzeba mieć lat, aby poddać się plastyce nosa?

Zabieg plastyki nosa może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy u pacjenta kształt jest ustabilizowany – oznacza to, że jego rozwój został zakończony. Jest to sprawa indywidualna, ale zazwyczaj wykonuje się zabieg dopiero u osób po 21 roku życia.

 

Jak przygotować się do zabiegu zmniejszenia nosa?

Przed każdą operacją należy odbyć konsultację z lekarzem prowadzącym. Musisz wiedzieć, co i w jaki sposób zostanie wykonane w przypadku ingerencji w twój wygląd. Pamiętaj, dobry doktor to prawdziwy skarb. Pomoże Ci przejść przez ten czas najłagodniej, rozwieje Twoje wątpliwości i otoczy Cię opieką zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Poznaj naszych specjalistów klikając w link

Lekarze i eksperci – Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

 

Po konsultacji nasz ekspert zaleci wykonanie serii badań, takich jak:

 • morfologia
 • grupa krwi
 • poziom cukru we krwi
 • na obecność wirusa HIV
 • poziom APTT, INR – wskaźników krzepliwości krwi
 • poziom antygenu HBS (HBsAg ) na obecność wirusowego zapalenia wątroby typu B
 • poziom Anti-HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C)

W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie także takich badań, jak:

 • EKG
 • RTG

Dotyczyć to może zarówno klatki piersiowej, jak i nosa czy zatok przynosowych. Przed operacją można skonsultować się również z laryngologiem. Jeśli jesteś osobą palącą, powinieneś ograniczyć lub najlepiej rzucić palenie na 14 dni przed zabiegiem. Należy odstawić również lekarstwa z zawartością kwasu salicylowego i aspiryny.

 

Kto nie powinien decydować się na plastykę nosa?

Nie powinno się dopuścić do zabiegu osób z nieleczonym nadciśnieniem, zmagających się z niedokrwistością, lub też ropnym zapaleniem zatok. Z reguły plastyka nosa nie jest również przeprowadzana u cukrzyków, jednak w niektórych wypadkach jest to dopuszczalne.

 

Przebieg chirurgii plastycznej nosa

Operacja zmniejszenia nosa odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Można ją podzielić na kilka etapów:

 • podanie narkozy lub znieczulenia miejscowego przez anestezjologa
 • wykonanie nacięcia, aby dostać się do części miękkich jak i twardych nosa
 • złamanie kości dłutem chirurgicznym
 • usunięcie chrząstek
 • zszycie ran
 • włożenie setonów w środek nosa – sączek z gazy opatrunkowej
 • założenie gipsowej szyny, która dopasuje się do nowego kształtu nosa i będzie chronić jego konstrukcję przed niechcianymi urazami

 

Zalecenia po zabiegu

Przez 24 godziny po operacji osoba poddana zabiegowi ma w dziurkach od nosa setony, które powstrzymują krwawienie. Natomiast gipsową szynę ściąga się zwykle po około 10 dniach. Przez następne 2 tygodnie od operacji pacjent może borykać się z obrzękiem i siniakami wokół oczu, chociaż ta sytuacja nie występuje zawsze. Niewielka opuchlizna utrzymuje się do 6 miesięcy – dopiero po takim okresie może być widoczny ostateczny kształt nosa. Natomiast uczucie twardego nosa towarzyszyć może nawet do 12 miesięcy. W związku z tym po plastyce nosa przez kilka miesięcy należy ograniczyć wysiłek fizyczny, ponieważ nos jest bardzo tkliwy i podatny na wszelkie urazy. Nie należy także korzystać z usług solarium lub sauny.

 

Widoczne efekty – jak szybko możemy je zaobserwować?

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach. Kształt i efekt nie jest widoczny od razu z powodu opuchlizny. Należy wziąć też pod uwagę fakt, że nie mamy wpływu na finalny wygląd nosa. Jest to sprawa indywidualna, ponieważ każdy z nas ma inne rysy twarzy oraz różną wielkość części ciała.

Lekarz dobierze najbardziej symetryczne rozwiązanie, trzymając się założeń uzyskania najlepszej proporcji. Zwykle długość nosa stanowi 1/3 długości całej twarzy. Po okresie rekonwalescencji, gdy nos osiądzie, będzie można cieszyć się końcowym efektem plastyki. Zazwyczaj trwa to ok. 6 miesięcy. Rzadko kiedy wykonuje się drugą operację, ponieważ jest to dużo trudniejsze i nie każdy lekarz chce się tego podjąć.

 

Ile kosztuje operacja zmniejszenia nosa?

Cena, tak jak i efekt finalny jest zawsze indywidualną kwestią. Koszty wyceniane są zawsze na pierwszej konsultacji z lekarzem. Ceny zaczynają się od kwoty 8,5 tysięcy złotych w przypadku chrzęstnej korekty w znieczuleniu miejscowym oraz od 13 tysięcy złotych przy korekcie kostnej. Szczegóły znajdziesz pod tym linkiem Plastyka nosa – dowiedz się więcej

 

Zobacz efekty plastyki nosa

plastyka nosa

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może różnić się w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się przez pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Dowiedz się więcej. Zadzwoń i umów się na konsultację. 

 

 

 

Zadzwoń +48 784 066 278

Klinika La Perla Kraków

Adres:
NOWA LOKALIZACJA!
ul. Szlak 50, lok. A7
(wejście od ulicy Pawiej)
31-153 Kraków

Tel: +48 692 209 715
Email: krakow@la-perla.pl

Klinika La Perla Warszawa Łowicka

Adres:
ul. Łowicka 21b/1
02-502 Warszawa

Tel: +48 784 066 272
Email: lowicka@la-perla.pl

Medycyna estetyczna Poznań. Klinika La Perla

Adres:
Stary Browar
ul. Półwiejska 42 lok. 413, Pasaż +2
61-888 Poznań

Tel: +48 784 066 277
Email: poznan@la-perla.pl

Medycyna estetyczna Rzeszów. Klinika La Perla

Adres:
Galeria Millenium Hall
Al. Kopisto 1, lok. 282, p. II (lub wejście od Hotelu Hilton)
35-315 Rzeszów

Tel: +48 533 363 665
Email: rzeszow@la-perla.pl
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!