Powiększanie ust – 7 rzeczy, które warto wiedzieć - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Powiększanie ust – 7 rzeczy, które warto wiedzieć

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów modelujących twarz. Mimo iż w kolokwialnej nazwie zabiegu pojawia się słowo powiększanie, zabieg nie koniecznie musi zmieniać ich wygląd. Bardzo często wypełnianie warg preparatem z kwasem hialuronowym wykonuje się, aby je nawilżyć, delikatnie wyrównać asymetrię warg, odmłodzić, czy sprawić, aby były pełniejsze.

Zabieg ten, dodatkowo redukuje tzw. marionetki, czyli opadające kąciki ust. Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez nasze klientki.

 

1. Czy powinnam obawiać się przerysowanego efektu?

Wybierając godnego zaufania lekarza czy renomowaną klinikę nie ma powodu do obaw. Efekt zależy od ilości wykorzystanego podczas zabiegu preparatu. Ważne jest, aby podczas konsultacji lekarskiej dokładnie omówić swoje oczekiwania co do efektów zabiegu. W celu odświeżenia, czy wymodelowania ust bardzo często wystarczy 0,5-1 ml preparatu.

 

2. Jak długo utrzyma się efekt powiększania ust?

Efekt zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, następnie preparat zostaje naturalnie zmetabolizowany przez organizm.

 

3. Jak przygotować się do zabiegu?

Nie ma potrzeby szczególnego przygotowywania się do zabiegu powiększania ust. Zabieg poprzedzany jest zastosowaniem znieczulenia miejscowego, zatem nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań – wszelkie ewentualne kwestie zostają wyjaśnione podczas wywiadu z lekarzem na miejscu w klinice. Od razu po konsultacji można przystąpić do wykonania zabiegu.

 

4. Kiedy zobaczę pierwsze efekty powiększania ust?

Bezpośrednio po zabiegu usta są już wyraźnie pełniejsze, jednak może także wystąpić delikatna opuchlizna. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po min. 5 dniach od jego wykonania. W tym czasie zaleca się unikania ekspozycji na słońce. Po 4 tygodniach od wykonania zabiegu zalecam pacjentkom się wizytę kontrolną.

 

5. Ile kosztuje zabieg powiększania ust?

Cena zabiegu zależy od ilości wykorzystanego podczas zabiegu preparatu i wynosi od 1 300 zł. Czasem zabiegi powiększania ust można wykonac nawet w 50% promocji w Klinice La Perla. Obserwuj nasz profil na Facebooku i Instagramie, aby nie przegapić okazji!

 

6. Czy preparaty wykorzystane do zabiegu są bezpieczne?

 

Wszystkie preparaty wykorzystywane w naszej klinice są najwyższej jakości, poprzedzone wieloletnimi badaniami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo. Podobnie jest w przypadku powiększania ust – kwas hialuronowy jest jednym z najbezpieczniejszych wypełniaczy, ponieważ naturalnie występuje w organizmie człowieka.

 

7. Naturalne powiększanie ust – czy jest możliwe?

Powiększenie czy modelowanie ust za pomocą popularnych obecnie metod takich jak zasysanie czy korzystanie z kosmetyków podrażniających delikatną skórę warg jest niestety na dłuższą metę niemożliwe. Wszelkie tego typu rozwiązania dają chwilowy efekt i mogą być szkodliwe nie tylko dla urody, ale także dla zdrowia.

 

Przeczytaj także nasz inny wpis na temat wszystkich metod powiększania ust w Klinice La Perla, czyli o:

 

  • rewitalizacji ust
  • powiększaniu ust własnym tłuszczem
  • powiększaniu ust implantem
  • LipLifcie, czyli liftingu ust

 

Wpis znajdziesz tutaj:

 

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!