Powiększanie piersi. Lipotransfer czy implanty? - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Powiększanie piersi. Lipotransfer czy wszczepienie implantów?

Lipotransfer, czyli metoda powiększenia piersi własnym tłuszczem niesie ze sobą kilka podstawowych korzyści. Po pierwsze nasz własny tłuszcz jest materiałem całkowicie naturalnym, co minimalizuje ryzyko wszelkich powikłań, alergii czy odrzucenia.

Dodatkową korzyścią jest odessanie tłuszczu z obszarów ciała, gdzie jest jego nadmiar, czyli w okolicy bioder, brzucha czy ud – uzyskując tym samym efekt liposukcji, czyli wymodelowania sylwetki.

 

Lipotransfer czy lipomodeling piersi?

Lipotransfer nie tylko zwiększa objętość biustu, ale także ujędrnia go, pozwalając również na lipomodeling, czyli nadanie nowego kształtu piersiom. Specyfika podanego własnego tłuszczu sprawia, że odbudowie ulegają naturalne włókna kolagenowe, w efekcie czego skóra biustu staje się bardziej napięta i lepiej odżywiona. Należy mieć świadomość, że zabieg lipomodelingu nie jest metodą zastępującą korekcję piersi z użyciem implantów. Ponieważ w obu sytuacjach istnieją odrębne wskazania do leczenia: Korekcja piersi z użyciem implantów jest wskazana u kobiet, które oczekują znacznego powiększenia biustu połączonego z poprawą jego kształtu. Natomiast lipomodeling ma zastosowanie u kobiet, które oczekują umiarkowanego powiększenia piersi lub tych, które pragną odzyskać dawny kształt i rozmiar piersi utracony na skutek spadku masy ciała lub karmienia piersią. Oczywiście metoda ta nie ma zastosowania u kobiet bardzo szczupłych, które nie posiadają odpowiednich zasobów tkanki tłuszczowej w takich okolicach ciała jak brzuch, biodra czy uda.

 

Jak wygląda zabieg lipotransferu metodą endoliftingu?

Metoda polega na pobraniu komórek tłuszczowych i macierzystych z okolicy brzucha, dolnej części tułowia, bioder lub ud i po specjalnej obróbce przeszczepieniu ich w miejsce docelowe. Komórki tłuszczowe pobiera się przy pomocy urządzenia z zastosowaniem liposukcji wodnej. Podczas zabiegu wprowadza się w tkankę tłuszczową kaniulę ze strumieniem płynu, który uwalnia komórki tłuszczowe, nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur nerwów czy naczyń krwionośnych. Następnie specjalny system endoliftingu, polegający na sterylnym i zamkniętym pobraniu tłuszczu, a także na jego odwirowaniu w strzykawce ze specjalnym filtrem, powoduje, że otrzymuje się tkankę tłuszczową wysokiej jakości. Otrzymany w ten sposób preparat, zawierający poza komórkami tłuszczu liczne komórki macierzyste odpowiedzialne za przebudowę tkanki, jest gotowy do autotransplantacji w wybraną część ciała. Metodą autotransplantacji możemy modelować nie tylko piersi, ale również twarz, wypełniając obszary okolic kości policzkowych, jarzmowych, na brodzie, skroniach, brwiach, dolnych powiekach, fałdach nosowo-wargowych. Pierwszą dobę po zabiegu pacjent spędza w klinice. Przez tydzień od operacji trzeba zostać w domu i wyłączyć się z aktywności zawodowej czy szkolnej.

 

Implanty piersi

Zabieg polega na wszczepieniu najwyższej jakości implantów (składających się z elastycznej silikonowej otoczki wypełnionej żelem silikonowym), w celu powiększenia i ujędrnienia piersi. Przeprowadza się go z myślą o poprawie wyglądu, ma on jednak także znaczący wpływ na samopoczucie i zwiększenie pewności siebie u pacjentek. Implanty umieszcza się w wytworzonej chirurgicznie przestrzeni pomiędzy gruczołami piersiowymi a mięśniami klatki piersiowej (mięśniami piersiowymi) lub pomiędzy gruczołami piersiowymi i mięśniami piersiowymi a ścianą klatki piersiowej. Protezy, które wykorzystywane są w Klinice La Perla to produkty dwóch firm: Allergan oraz Megan, które uznawane są za najlepsze na świecie w dziedzinie wytwarzania implantów piersi. Aby dobrać implanty adekwatnie do potrzeb pacjentki, wykorzystuje się specjalny zestaw implantów przystosowany do dokonania pomiarów gruczołu piersiowego i jego stanu faktycznego. Daje to również możliwość szczegółowego zaplanowania efektów zabiegu. Warto dodać, że wbrew powszechnym głosom w opinii publicznej, silikon nie wpływa na rozwój raka piersi. Pozostaje on również bez związku z karmieniem piersią.

 

Zalecenia po zabiegu powiększania piersi

Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu ogólnym. Po jego wykonaniu konieczna jest hospitalizacja przez jeden dzień. Przez około 2 tygodnie od wszczepienia implantów, odczuwalne są skutki przeprowadzonego zabiegu. Przez 4-6 tygodni zabrania się powrotu do standardowej aktywności fizycznej. Przez 3-6 tygodni zaleca się również noszenie specjalnego stanika utrzymującego piersi w stabilnej pozycji.

 

Dowiedz się więcej o powiększaniu piersi oraz zobacz zdjęcia przed i po powiększaniu biustu:

 

Powiększanie piersi

 

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!