Poczuj się lekko! Poznaj zabiegi redukujące obrzęki - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Poczuj się lekko! Poznaj zabiegi redukujące obrzęki

Kiedy z nieba leje się żar, a my zapominamy by traktować nasz organizm ze zwiększoną troską to potrafi się on zbuntować. Zarówno temperatura, jak i za duża ilość sodu w jadłospisie, brak aktywności oraz mała ilość wypijanej wody mogą powodować nieprzyjemne uczucie obrzmienia organizmu. Nasze samopoczucie cierpi, gdy nagle okazuje się, że buty, które wkładałyśmy rano, około południa są jak gdyby za małe, biżuteria zaczyna wpijać się nam w palce, a dotąd swobodnie zapięty na nadgarstku zegarek robi się za ciasny.

Gdzie tkwi problem?

Powodów powstawania obrzęków jest mnóstwo. Obecnie, wiele z nas cierpi głównie z powodu tych powstających na skutek wysokiej temperatury. Upały sprawiają, że żyły nadmiernie się rozszerzają, przez co krew płynie wolniej, zalegając w naczyniach krwionośnych, a płyny zaczynają przesączać się przez ściany żył do otaczających tkanek. I choć gorące dni pozwalają nam na noszenie, krótszych niż dotychczas spódnic czy szortów to jednak często ukrywamy nogi, ponieważ obrzęki powodują, że cellulit staje się dla nas bardziej widoczny. Skoro jesteśmy już przy kwestii temperatury, to ta wymusza na nas picie większej ilości wody. Paradoksem jest, że obrzęki, które są niczym innym jak zatrzymaniem wody w organizmie można usunąć pijąc jej większe ilości. Optymalnie należy pić od 1,5 do 3 l wody dziennie, w tym także tej zawartej w zupach, warzywach czy owocach, gdyż źle nawodniony organizm broniąc się przed odwodnieniem, gromadzi jej zapasy w tkance podskórnej.

Jak sobie radzić?

W celu redukowania obrzęków, wsparciem dla diety i aktywnego trybu życia są intensywne masaże. Najlepiej sprawdzają się te endermologiczne, wykonane za pomocą specjalnych urządzeń, wykorzystujących siłę zasysania próżniowego. Dodatkowo, taka endermologia ma działanie odchudzające, oczyszczające oraz terapeutyczne, zmniejszając także dolegliwości bólowe.
Doskonałym rozwiązaniem jest więc zabieg LPG Endermologia oraz Icoone. Oba są nieinwazyjnymi metodami z obszaru kosmetyki, które przyspieszają mikrokrążenie, eliminując tym samym zastoje wodne w organizmie. LPG polega na zastosowaniu dwóch niezależnie sterowanych rolek umieszczonych w hermetycznej komorze, Icoone natomiast opiera się na technologii ROBODERM, która wykorzystuje zmechanizowane głowice masujące, wywołujące multimikrostymulacje oddziałujące na każdy milimetr skóry, czego rezultatem jest niezwykle dokładny, dogłębny masaż. Zabiegi te mają charakter drenujący przez co wspomagają wydalanie niechcianych komórek tłuszczowych oraz nastojów wodnych. Z obrzękami poradzi sobie także zabieg przy użyciu COSMOSOFT. Urządzenie wykorzystuje technologie wolnozmiennego impulsowego pola magnetycznego do redukcji trzewnej tkanki tłuszczowej, ale pozwala także na zastosowanie dodatkowego mechanizmu mikrociśnienia ułatwiającego i przyspieszającego odprowadzanie wytworzonych płynów  w tym zastojów wodnych, które dostrzegamy pod postacią obrzęków.

Co jeśli zmiana trybu życia nie pomaga?

Jeśli wprowadziłaś już w swoje życie niskosodową dietę, aktywność fizyczną a obrzęki nadal się pojawiają i nie ustępują nawet po nocy, powinnaś jak najszybciej udać się na konsultację lekarską. Bywa i tak, ze powody zatrzymywania przez organizm wody są znacznie poważniejsze, a ich źródło tkwi np. w nieprawidłowo funkcjonującej gospodarce hormonalnej.
Wpływu na temperaturę powietrza nie mamy, ale warto mieć chociaż na uwadze, jakie składniki naszej diety mogą powodować obrzęki i w miarę możliwości ograniczyć spożywanie soli, cukru, który utrudnia wydalanie płynów z organizmu, ostrych przypraw, dań zawierających sztuczne polepszacze smaku oraz alkoholu, kawy i napojów na bazie kofeiny. Postaw więc przede wszystkim na dietę i aktywność fizyczną, dołączając do nich zabiegi kosmetyczne, które nie tylko zniwelują obrzęki, ale także zrelaksują Twoje ciało, dzięki czemu poczujesz się odprężona i lekka.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!