Korekta powiek - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Plastyka powiek

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Duże i wyraźne oczy są też kojarzone z seksapilem, wyrażają emocje i przyciągają innych ludzi.

Nic więc dziwnego, że osoby z opadającą powieką często nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Na szczęście z pomocą przychodzi plastyka powiek, zwana również korektą powiek. Nazwa medyczna to blefaroplastyka.

Zabieg plastyki powiek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej na świecie. Przeprowadzany przez doświadczonego chirurga – okulistę praktycznie eliminuje możliwość powikłań. Zabieg ten znajduje się również w ofercie Kliniki La Perla, ponieważ naszą misją jest pomoc w walce z wszelkimi kompleksami.

Na czym polega plastyka powiek?

Zabieg korekty powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry powiek górnych, często wraz z przepukliną tłuszczu oczodołowego i wykonuje się z dwóch powodów. Pierwszy powód to estetyczny, ponieważ osoby z opadającą powieką wyglądają na starsze i wiecznie zmęczone. Po „otwarciu oka” odzyskuje się młodszy wygląd oraz bardziej ekspresywny wzrok. Opadająca powieka uniemożliwia również często wykonanie makijażu, co dla wielu kobiet jest problemem.

Drugi powód to zdrowotny, ponieważ przymknięte oko zawęża pole widzenia, a tym samym zaburza normalne funkcjonowanie w takich sytuacjach jak praca przy komputerze czy jazda samochodem. Dodatkowo wraz z wiekiem oprócz nadmiaru dochodzi zwiotczenie skóry powiek, które mogą wpływać negatywnie na pracę powiek i filmu łzowego, a to prowadzi do zaburzeń ze strony przedniego odcinka oka, takich jak łzawienie czy suchość gałek ocznych.

Należy pamiętać, że proste wycięcie skóry powiek i przepuklin tłuszczowych ma dobry efekt kliniczny tylko w przypadkach rzekomego opadania powiek, czyli związanego z ich nadmiarem i zwiotczeniem. Zawsze należy wykluczyć prawdziwą ptozę (opadanie prawdziwe), która jest związana z niewydolnością mięśnia dźwigacza, z chorobami neurologicznymi lub wynika z wcześniejszych urazów w obrębie twarzy.

Kto może poddać się plastyce powiek?

Zabieg ten jest stosunkowo prosty, ale tak samo, jak w przypadku innych zabiegów inwazyjnych są pewne wskazania i ograniczenia. Osoby, które chciałyby dokonać korekty powiek, powinny być zdrowe oraz mieć realne oczekiwania co do wyglądu swojej twarzy. Plastykę powiek najczęściej wykonuje się po 35 roku życia.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania korekty powiek?

Operacji plastycznej powiek nie można wykonać w poniższych przypadkach:

– nawracające infekcje powiek

– czynny stan zapalny oka

– ciężkie choroby ogólnoustrojowe

– aktywne infekcje ogólne

– pacjenci w trakcie chemioterapii

– zaburzenia gojenia ran

– ciąża lub karmienie piersią

Jakie są zalety zabiegu plastyki powiek?

Blefaroplastyka dosłownie zmienia życie, ponieważ zmienia się wygląd nie tylko samych oczu, ale i wyraz twarzy. A co za tym idzie, zmienia się również nasze nastawienie, kiedy podobamy się sobie w lustrze. Do największych zalet korekty powiek należą:

– poprawa wyglądu twarzy

– poprawa kształtu oczu

– poprawia się komfort widzenia

– redukcja zmarszczek wokół oka

– powiększenie obwodowego pola widzenia

– młodszy wygląd całej twarzy

– ładniejsze, bardziej seksowne i ekspresywne spojrzenie

Czy zabieg korekty powiek jest trwały?

Na ogół zabieg ten wystarczy wykonać raz w życiu, ale zdarzają się sytuacje, że należy go powtórzyć. Wszystko zależy od wieku pacjenta i stopnia zwiotczenia jego skóry. Najczęściej zabieg powtarza się po około 10 lub 15 latach, jeśli został wykonany o bardzo młodych osób.

Co można poprawić oprócz opadającej powieki?

Okuloplastyka to szeroka dziedzina obejmująca więcej zabiegów okulistyczno-chirurgicznych, dzięki czemu można zlikwidować również inne problemy, takie jak:

– usunięcie gradówek, brodawek, mięczaków zakaźnych

– usunięcie kępek żółtych, kaszaków, rogów skórnych

– usunięcie skrzydlika i zmian spojówkowych

– podwinięcie i odwinięcie powieki (entropion i ektropion)

– zmiany barwnikowe skóry powiek i spojówek

– guzy powiek i spojówek

Jak wygląda zabieg korekty powiek?

Plastyka powiek jest zabiegiem inwazyjnym, wykonywam na sali chirurgicznej. Wykonywana jest przez okulistę mikrochirurga w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesna. Nie ma konieczności wykonywania badań laboratoryjnych krwi, z wyjątkiem pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi.

Podczas operacji pacjent leży na plecach. Na zoperowane miejsce zakładane są szwy cieńsze od włosa oraz opatrunek. Pacjent musi się stawić wraz z osobą towarzyszącą, która pomoże mu wrócić zaraz po zabiegu do domu.

Jak przygotować się do blefaroplastyki?

Kilka dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować leków przeciwkrzepliwych, nie wolno pić alkoholu i należy być zdrowym bez aktywnej infekcji w organizmie. W dniu zabiegu należy zjeść lekkie śniadanie, przyjąć leki, które stosuje się na stałe. Jeśli zabieg jest po południu, można też zjeść lekki obiad. Nie należy wykonywać makijażu. Na zabieg należy przyjechać z osobą towarzyszącą.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące postępowania po operacji, m.in. jak stosować odpowiednie krople, maści i jak prawidłowo zajmować się raną. W razie bólu wskazane są leki przeciwbólowe. W przypadku obrzęków zaleca się stosowanie chłodnych suchych okładów. Jak po każdym zabiegu operacyjnym występują siniaki oraz tkliwość. Przez kilka pierwszych dni absolutnie zakazany jest wysiłek fizyczny.

Powinno się odpoczywać do czasu pierwszej wizyty kontrolnej, która jest 7-10 dni po operacji. Wtedy też zdejmowane są szwy. Przez kilka kolejnych tygodni nie wolno chodzić na basen, saunę , solarium, nie wolno się opalać, a do pół roku po zabiegu wskazane jest używanie kremów z wysokim filtrem UV. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów pacjent powinien pilnie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Powrót do pracy możliwy jest po 7-10 dniach, a makijaż można wykonać po 3 tygodniach od zabiegu.

Jesteś zainteresowany zabiegiem plastyki powiek? Skontaktuj się z nami i przyjdź do Kliniki La Perla na konsultacje. Pozwól nam „otworzyć Twoje spojrzenie”!

Sprawdź również aktualną promocję!  PROMOCJA!

 

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!