Piękno uszyte na miarę – nici - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Piękno uszyte na miarę – nici, czyli nowy wymiar medycyny estetycznej

Kobieca sylwetka i pogoń za niedoścignionym ideałem. Z biegiem czasu pojawiają się coraz to nowsze trendy w świecie beauty. Na całym świecie lekarze medycyny estetycznej i poszukiwacze nowości wprowadzają coraz to lepsze rozwiązania, mające na celu upiększenie i odmłodzenie.

Kochamy wszelkie nowinki, szukamy opinii w Internecie, słuchamy rad koleżanek, ale prawda jest taka, że obecny rynek proponuje nam tyle możliwości, że nie znamy przynajmniej połowy z nich. Jesteśmy często przytłoczeni ilością ciekawostek branży beauty i nie odróżniamy produktów faktycznie działających od tych, które mają tylko świetny marketing.

Klinika La Perla to wiarygodny lider z 20-letnim stażem na rynku medycyny estetycznej proponujący rozwiązania, które nie tylko dają spektakularny efekt wizualny, ale i przyczyniają się do poprawy Twojej kondycji zdrowotnej. Takim rozwiązaniem są na przykład nici.

Nici PDO – AKTUALNA OFERTA

Czym są nici?

Jest to nieinwazyjna metoda liftingu, która nie wymaga operacji. Metoda ta jest znana na świecie od wielu lat, natomiast do gabinetów medycyny i kosmetologii estetycznej została wprowadzona stosunkowo niedawno. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej z całego świata ciągle udoskonalają ten sposób. Nici pomagają zliftingować, zagęścić, uelastycznić oraz ujędrnić skórę:

 • twarzy
 • szyi
 • dekoltu
 • podbródka
 • ud
 • pośladków
 • ramion

Nie dość, że nici modelują, uelastyczniają i liftingują takie części ciała jak brzuch, uda, ramiona, obszary nad kolanami czy podnoszą pośladki, to oferują również wachlarz coraz to nowszych odsłon. Jak myślisz, które z nich okażą się być najlepsze dla Ciebie? Jakie istnieją przeciwwskazania oraz jak możesz przygotować się do zabiegu?

Rodzaje

Rodzaje nici liftingujących różnią się metodą aplikacji oraz tworzywem, z którego zostały wykonane. Nić nici nierówna, nie każda będzie się nadawać do uniesienia skóry policzka lub podniesienia pośladka. Dlatego tak ważna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem, który na podstawie rozmowy z pacjentem wybierze odpowiednie rozwiązanie. Czytaj więcej o niciach tutaj:
Nici – Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Nici liftingujące Happy lift

Stosuje się je w celu odmłodzenia wyglądu skóry, zliftingowania, wyszczuplenia oraz opóźnienia i zniwelowania efektów starzenia. Mogą być wykorzystane również do korekty nabytych zniekształceń pochorobowych lub pourazowych. Dzięki ich budowie nici liftingujące podtrzymują i podnoszą tkanki, a skóra staje się bardziej napięta. Nici te stymulują także produkcję własnego kolagenu w tkance podskórnej. Dzieje się tak dzięki mechanicznej stymulacji fibroblastów. Haczyki, stożki, serca w zależności od rodzaju nici, wzmacniają skórę i unoszą ją, dając naturalny efekt natychmiastowego liftingu. Wykorzystuje się je także do modelowania poszczególnych części ciała, takich jak:

 • pośladki
 • piersi
 • ramiona

Najlepszymi kandydatami do zabiegu liftingującego są osoby po 30-tym roku życia, które obserwują u siebie problemy z wiotką skórą i chętnie sięgają po zabiegi anti-anging w celu zapobiegania procesom starzenia. Natomiast u osób 40+, poza profilaktyką starzeniową, celem jest poprawa owalu twarzy i przywrócenie jej dawnego napięcia. Zabieg modelujący sylwetkę zalecany jest osobom niezależnie od wieku i bez względu na płeć. Nici po 3-5 latach wchłaniają się całkowicie, dlatego zabieg po tym czasie musi być powtórzony.

Nici rewitalizujące

System nici rewitalizujących powstał kilka lat temu w Korei Południowej i obecnie jest stosowany prawie na całym świecie. Polki również się nim zachwyciły. Nici wykonane są z polidioksanonu, czyli bardzo cienkiego i mocnego włókna syntetycznego, które nie powoduje żadnych powikłań ani reakcji alergicznych.

Wyróżniamy nici o różnej budowie i funkcjach. Przykładowo pojedyncze włókno nici służyć mogą zarówno do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, jak i biustu, pośladków czy brzucha. Najczęściej jednak dedykowane są zabiegom wygładzania drobnych zmarszczek, liftingu i konturowania twarzy, korekty kształtu nosa, brwi, kącików ust i oczu oraz liftingu podbródka. Natomiast nici będące splotem kilku włókien przynoszą mocniejszy, długotrwały efekt i zalecane są do redukcji i wypełnień głębszych zmarszczek.

Nici PDO – AKTUALNA OFERTA

Nici Silhouette – Soft

Silhouette-Soft to najnowocześniejszy produkt dostępny w tej chwili na rynku, poprawiający wygląd policzków i przywracający objętość skóry w okolicy kości jarzmowej. Dzięki małym wchłanialnym stożkom, które zakotwiczają się głęboko w tkance, tworzy się napięcie, które skutecznie podnosi zwiotczałą skórę. Zabieg jest szybki, komfortowy i nie wymaga hospitalizacji. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym i trwa 30 min. Efekty zabiegu z użyciem nici Silhouette – Soft widoczne są natychmiast, a pacjent wraca do pracy i normalnego życia bezpośrednio po wyjściu z gabinetu.
Nici Silhouette – Soft zostały stworzone z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego, przez co są one w pełni wchłanialne. Nie pozostają w skórze na okres dłuższy niż dwa lata.

Złote nici

To znane od lat 60-tych tworzywo wykonane ze złotych włókien o 99,999% czystości. Mają aż 25 centymetrów długości i wprowadza się je pod skórę właściwą. Od innych nici odróżnia je to, że pozostają w skórze na dłużej. Latami stymulują twarz do produkcji kolagenu i elastyny, co stanowi źródło ich sukcesu podczas implantacji. W miejscu wszczepienia nici powstaje sieć nowych naczyń krwionośnych, co niesamowicie poprawia kondycję skóry. Złote nici cechują się najdłuższym okresem działania, a sam zabieg wystarczy powtarzać raz na 7 lat! Co więcej do tego zabiegu nie ma prawie przeciwwskazań (poza ciążą i okresem karmienia, opryszczką i chorobą nowotworową).

Działanie

Nici wszczepiane są pod skórę w taki sposób, że tworzy się stelaż napinający zwiotczałe mięśnie i skórę. Wokół tego stelażu powstają młode komórki, które odpowiadają za przyśpieszenie procesów metabolicznych w skórze. Ponieważ sama nić jest grubości włosa, zabieg jest w zupełności nieinwazyjny, a dzięki znieczuleniu miejscowemu staje się całkowicie bezbolesny. Zakończone igłą nici aplikuje się w odstępach 2-3 centymetrów. Do pełnego liftingu twarzy zaleca się użycie od 8 do 10 sztuk nici.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Tego rodzaju rozwiązania medycyny estetycznej przeznaczone są dla osób, u których wystąpiły już pierwsze oznaki starzenia. Należy pamiętać, że z wiekiem możemy potrzebować gęstszego stelażu z nici, ponieważ skóra staje się bardziej wiotka. Jednak każdy przypadek jest indywidualny i przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który określi czy nasza wizja liftingu jest realna oraz jaka jest przyczyna utraty objętości oraz defektów skóry. Specjalista zaproponuje rozwiązanie, które zapewni wymarzony efekt.

Całą gamę pokrewnych zabiegów możesz znaleźć tutaj: Zabiegi medycyny estetycznej

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg z użyciem nici nie kwalifikuje się do metody inwazyjnej, dlatego też nie wymaga od nas większego przygotowania. Najważniejsza jest możliwość sprawdzenia stanu naszej skóry przez lekarza przed aplikacją. Podczas konsultacji weryfikuje się również stan zdrowia pacjenta, przeprowadzając wywiad oraz informując o przeciwwskazaniach do zabiegu.

Przeciwwskazania

Po zabiegu możemy swobodnie wrócić do obowiązków dnia codziennego, a efekty uboczne mogą pojawić się jako niewielkie siniaczki. Zabieg nie jest jednak przeznaczony dla każdego. Liftingu nie powinno się wykonywać w przypadku:

 • zaburzeń krzepliwości krwi
 • stanów zapalnych skóry
 • ciąży
 • aktywnej choroby nowotworowej
 • padaczki
 • zakrzepicy
 • otwartych ran

Jaki jest efekt?

Pierwsze efekty w postaci wygładzonych zmarszczek i poprawy owalu twarzy są widoczne od razu po zabiegu. W miejscach zaaplikowania nici powstają nowe sieci naczyń krwionośnych. Po około dwóch tygodniach tworzą się nowe włókna kolagenowe, skóra gęstnieje, a jej kondycja ulega znaczącej poprawie. Efekt końcowy zależy również od stopnia wyszkolenia i doświadczenia lekarza, który podjął się wykonania zabiegu. Dlatego decydując się na lifting nićmi należy wybrać się do kompetentnego specjalisty, który zadba o bezpieczeństwo oraz pomoże uzyskać wymarzony efekt.

Dzięki zabiegowi skóra staje się:

 • dotleniona
 • lepiej ukrwiona
 • odżywiona

Natomiast ostateczny efekt „naciągnięcia” możemy zaobserwować po 6 miesiącach od zabiegu.

Ile kosztuje zabieg liftingu nićmi?

Na cenę zabiegu wpływa ilość sztuk użytych implantów i ich rodzaj. Zostaje ona dobrana indywidualnie po konsultacji z lekarzem.

Zapisy telefonicznie lub przez formularz kontaktowy.

Cennik Kliniki La Perla znajdziesz tutaj: CENNIK

 

PS. Jeśli masz jeszcze jakieś obawy przed zabiegiem, możesz zobaczyć dokładny proces aplikacji na naszym kanale YouTube: Zabieg z użyciem nici

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!