Piękne okolice oczu – gwarancja młodego wyglądu! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Piękne okolice oczu – gwarancja młodego wyglądu!

Skóra wokół oczu jest nawet o 7 razy cieńsza niż ta na pozostałej części twarzy, dlatego wymaga szczególnej troski. Wyjątkowo podatna na zaniedbania, narażona jest na problem zmarszczek, kurzych łapek oraz cieni i worków pod oczami. Jednak są sposoby na to, by przywrócić jej jędrność i blask, odzyskując tym samym świeże spojrzenie i młodszy wygląd.

Przyczyn powstawania problemów ze skórą wokół oczu jest wiele. Jedne leżą w genetyce inne są konsekwencją prowadzonego przez nas trybu życia. O ile te drugie można w pewnym stopniu samodzielnie wyeliminować, tak poradzenie sobie z opadającą powieką czy cieniami, które wynikają z upływającego czasu i budowy naszego oka jest już o wiele trudniej. Podstawą jest codzienna pielęgnacja i intensywne nawilżanie skóry. Ale warto pamiętać jeszcze o kilku istotnych zasadach:

1. Wysypiaj się!
2. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie!
3. Pamiętaj o dobrych tłuszczach i witaminach w diecie!
4. Nie zapominaj o demakijażu, traktuj przy tym skórę bardzo delikatnie!
5. Używaj kremu dostosowanego do swoich potrzeb!

Mimo że prewencja jest niesamowicie istotna to istniejących już defektów można się pozbyć korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Problem kurzych łapek może zacząć pojawiać się już ok. 25 roku życia. Na początku niewielkie zmarszczki widoczne są podczas uśmiechu i mrużenia oczu, lecz z upływem czasu pozostają na stałe. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się są nici liftingujące, dzięki którym możliwe jest trwałe odmłodzenie okolic oczu, poprawa napięcia skóry, jej wzmocnienie i zagęszczenie. Skuteczny jest także Emerge – laser frakcyjny, który intensywnie zagęszcza skórę w okolicach oczu, poprawiając jej napięcie i strukturę. Dodatkowo Emerge jako jedyny laser na świecie posiada certyfikat FDA na redukcję kurzych łapek. Po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona, odżywiona i zregenerowana. Doskonałym sposobem na redukcję cieni pod oczami są m.in. kwasy. Zabiegi na bazie kwasów sprawiają, że skóra staje się wygładzona, napięta, zmarszczki ulegają spłyceniu, a cienie redukcji. Zabiegi te są całkowicie bezpieczne, bezbolesne i możliwe do wykonania przez cały rok. Worki pod oczami to problem natury estetycznej, którego występowanie ma głównie podłoże genetyczne, a najlepszym sposobem na zredukowanie go są zabiegi z zakresu kosmetyki hi-tech. Icoon jest urządzeniem do masażu próżniowego, wykonywany tym samym drenaż limfatyczny, znacząco zmniejsza istniejące obrzęki. Natychmiastowy efekt w redukcji woreczków tłuszczowych pod oczami, jak i cieni daje zabieg Visage RF – doskonała alternatywa dla liftingu twarzy. W przypadku opadających powiek, całkowita eliminacja problemu wiąże się na ogół z ingerencją chirurgiczną, gdyż najlepsze rozwiązanie stanowi ich plastyka. Podczas zabiegu chirurg wycina nadmiar tkanki tłuszczowej lub skórnej dla uzyskania efektu napiętej, wygładzonej skóry oraz uwidocznionego kształtu powiek. Nieinwazyjnym sposobem na zniwelowanie problemu są zabiegi Ultherą oraz Ultraformerem – przełomowym urządzeniem, które wykorzystując energię ultradźwiękową działa jak lifting skóry, a nawet sprawia, że wygląda na odmłodzoną nawet o 15 lat, dzięki temu problem zmarszczek, cieni oraz worków pod oczami jest skutecznie zniwelowany.

Młode pełne blasku spojrzenie to coś na czym zależy każdej z nas, dlatego podczas codziennej pielęgnacji nie zapominajmy by okolice oczu potraktować indywidualnie i z należytą troską. Jednakże, kiedy genetyka oraz upływ czasu nie są naszym sprzymierzeńcem pamiętajmy o zabiegach medycyny estetycznej, które potrafią natychmiastowo poradzić sobie z problemami, które nękają delikatne okolice wokół oczu.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!