Sposób na likwidację przebarwień i pobudzenie skóry do regeneracji - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Nowy sposób na likwidację przebarwień i pobudzenie skóry do regeneracji

Jak pozbyć się przebarwień skóry, które najczęściej pojawiają się po opalaniu? Nowością w Klinikach La Perla jest PRX-T33®. To alternatywa dla mikrodermabrazji i popularnych zabiegów laserowych. Preparat przeznaczony do zabiegów nieablacyjnej stymulacji chemicznej skóry właściwej i jej biorewitalizacji. Jest doskonałym sposobem na pobudzenie skóry do regeneracji i zniwelowanie posłonecznych przebarwień, które występują na jasnej skórze, zwłaszcza pod koniec słonecznego lata.

Skuteczność potwierdzona w badaniach klinicznych
PRX-T33® to innowacyjna metoda regeneracji skóry, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta światowym patentem po 10. letnich badaniach klinicznych. PRX-T33® jest wyrobem medycznym z unijnym certyfikatem CE potwierdzającym bezpieczeństwo użytkowania. Obecnie z uwagi na swoją skuteczność produkt ponownie został poddany badaniom, tym razem jako lek na trądzik. Należy się spodziewać, że po zakończeniu procesu rejestracji znajdzie on jeszcze szersze niż dotychczas zastosowanie.
Sekret peelingu medycznego PRX-T33® tkwi w nowatorskim połączeniu składników o właściwościach liftingujących, odmładzających, oczyszczających i wybielających. Unikalne zestawienie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym powoduje, że preparat nie jest inwazyjny i nie wywołuje charakterystycznego przy peelingach efektu łuszczenia skóry. Może być więc stosowany niezależnie od warunków atmosferycznych.

Sekret odmładzającego i rozjaśniającego działania PRX-T33®
Zabieg pozwala przywrócić skórze jędrność i elastyczność, dzięki właściwościom rewitalizującym, likwiduje zmarszczki i nawilża skórę. Działa odmładzająco poprzez pobudzenie i wzmocnienie procesów regeneracji. PRX-T33® pozwala również pozbyć się przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. Peeling jest dedykowany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii i lepsze napięcie skóry.

Docierając peelingiem do środkowej warstwy skóry, zwanej błoną podstawną, powodujemy pobudzenie receptorów do wytwarzania odpowiednich włókien i nawadniania komórek, dzięki czemu otrzymujemy widoczny efekt likwidacji zmarszczek, naciągnięcia i liftingu skóry. Jednocześnie ze względu na składniki, takie jak kwas kojowy i nadtlenek wodoru preparat ma silne działanie rozjaśniające.

Podstawą substancją PRX-T33® jest kwas trichlorooctowy TCA w stężeniu 33%. Ma on działanie peelingujące (złuszczające martwy naskórek), gdy stare komórki zostają oddzielone od reszty skóry, obecne w niej młode formy podlegają nasilonym podziałom – w ten sposób dochodzi do zwiększenia jędrności skóry. TCA używa się w kosmetologii od dawna, jednak zastosowany samodzielnie powoduje często zjawisko określane jako frosting (pojawienie się na skórze punkcików podobnych do szronu). Przy stosowaniu PRX-T33® nie dochodzi do tego zjawiska dzięki obecności nadtlenku wodoru.
Nadtlenek wodoru obecny jest w powszechnym użyciu jako woda utleniona. Redukuje ryzyko podrażnień wynikających z działania TCA, do tego usuwa zanieczyszczenia obecne w skórze, powodując, że wygląda ona młodziej. Trzecim składnikiem preparatu jest kwas kojowy, czyli środek o działaniu rozjaśniającym, usuwającym przebarwienia.  Jest  on antyoksydantem, czyli substancją redukującą wolne rodniki, odpowiedzialne za wiele procesów związanych ze starzeniem.

Szybko i przyjemnie
Zabieg peelingiem PRX-T33 to procedura szybka i przyjemna. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg trwa zazwyczaj 10-20 minut i polega na nałożeniu kilku warstw preparatu, jedna po drugiej i intensywnym ich wmasowaniu w skórę ruchami liftingującymi. Ilość warstw jest wynikiem efektu jaki chcemy osiągnąć, zazwyczaj są to 3 warstwy. Po zakończeniu polecane jest nawilżenie i nałożenie maski. Efekt widoczny jest od razu po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów w odstępach tygodniowych, a czasem połączenie z innymi procedurami.

Dobre rozwiązanie niezależnie od wieku
PRX-T®33 jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku i o każdej porze roku. W przypadku młodej skóry pozwala na walkę z bliznami po ospie wietrznej lub dokuczającym głównie nastolatkom trądzikiem. To także dobry sposób na okresowe oczyszczanie twarzy, gdyż wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników. U osób dojrzałych pomaga w walce z rozstępami i procesem fotostarzenia skóry, a także wiotczeniem dekoltu i biustu. Po lecie to z pewnością skuteczne rozwiązanie na biorewitalizację twarzy i ciała.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!