Modelowe kształty - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Modelowe kształty

Liposukcja – skuteczna i najtrwalsza metoda na pozbycie się zbędnych komórek tłuszczowych.

Chirurgicznie czy nieinwazyjnie?

W ciągu ostatnich lat nastąpiła prawdziwa rewolucja w dostępności i metodach zabiegowych na skuteczne modelowanie sylwetki. Prawdziwy boom przeżywają zabiegi tzw. nieinwazyjne, czyli niewymagające specjalnego przygotowania pacjenta oraz okresu rekonwalescencji. Niezwykle popularne stały się technologie z wykorzystaniem fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości (HIFU), kriolipolizy, metody laserowe itp. Jednakże kluczem do osiągnięcia sukcesu, czyli maksymalnych efektów w postaci widocznej i trwałej redukcji komórek tłuszczowych jest prawidłowa kwalifikacja pacjenta. Dlaczego? Ponieważ w wielu przypadkach najbardziej skuteczną metodą na wymodelowanie sylwetki wciąż pozostaje metoda chirurgiczna jaką jest liposukcja.

Liposukcja, znana też jako lipoplastyka lub odsysanie tłuszczu, to zabieg mający na celu modelowanie sylwetki poprzez usunięcie niechcianych i odpornych na dietę oraz ćwiczenia depozytów podskórnej tkanki tłuszczowej z bioder, boczków, ud, łydek, kolan, kostek, brzucha, piersi, pleców, ramion, podbródka czy wzgórka łonowego.

Warto podkreślić, że liposukcja nie jest to metoda na odchudzanie, ale uzyskanie lepszych proporcji ciała, czyli jego wymodelowanie. Dla osiągnięcia pełnych i trwałych efektów zalecane jest łączenie zabiegów, także tych chirurgicznych jak liposukcja z tzw. zdrową dietą i choćby umiarkowaną aktywnością fizyczną.

Operacja jest często łączona z innymi procedurami w celu uzyskania pożądanych efektów (najczęściej z zabiegami drenującymi i ujędrniającymi skórę, jak Icoone czy Thermologie i jest jednym z najbezpieczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznej chirurgii plastycznej, zaraz po plastyce piersi.

Doświadczenie ma znaczenie!

W Klinice La Perla liposukcja to drugi, najczęściej wykonywany zabieg chirurgiczny od kilkunastu lat i setki zadowolonych pacjentów! Nasi specjaliści przywiązują niezwykłą wagę do prawidłowej kwalifikacji zabiegowej każdego, indywidualnego pacjenta, ponieważ nadrzędną wartością jest jego zadowolenie i satysfakcja. Jako nieliczni na rynku posiadamy także tak duży wybór światowych, najnowocześniejszych technologii hi-tech wspomagających drogę do osiągniecia wymarzonej, smukłej sylwetki! Jeśli jednak najbardziej skuteczną, optymalną metodą na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej będzie liposukcja, to z pewnością zostanie ona zaproponowana przez naszych doświadczonych chirurgów plastyków po uprzedniej wnikliwej konsultacji.

Najbardziej popularne techniki liposukcji w Klinice La Perla?

Technika klasyczna – SAL, polega na wprowadzeniu kaniuli do tkanki tłuszczowej przez niewielkie nacięcia, chirurg poruszając kaniulą w przód i w tył rozbija tkankę tłuszczową, która jest następnie odsysana za pomocą urządzenia próżniowego.

Jednakże w ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularna i niezwykle skuteczna stała się technika mokra – wspomagana strumieniem wodnym WAL (water-jet assisted liposuction). Polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul ze strumieniem płynu, którego ciśnienie można dopasować do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, możliwe są: wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych oraz ochrona tkanki łącznej, naczyń i nerwów. Podczas zabiegu lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę ze strumieniem płynu, który uwalnia komórki tłuszczowe nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur nerwów czy naczyń krwionośnych. Zaletą metody liposukcji wodnej jest mniejsza inwazyjność, krótszy czas trwania zabiegu oraz krótsza rekonwalescencja pacjenta. Dzięki miejscowemu znieczuleniu pacjent w trakcie zabiegu może się poruszać. Na obszarze poddanym zabiegowi nie dochodzi do obrzęków. Zastosowany roztwór wody nie tylko znieczula, ale zwęża naczynia krwionośnie minimalizując krwawienie. Komórki tłuszczowe są nieuszkodzone, a więc pobrana tkanka nadaje się do reimplantacji i modelowania innych obszarów ciała lub twarzy.

Najlepsze rezultaty osiąga się w przypadku pacjentów o przeciętnej masie ciała i nadmiarze tkanki tłuszczowej w miejscach jak: biodra, pośladki, brzuch, uda, kolana. Największą zaletą liposukcji chirurgicznej jest jej całkowita skuteczność i trwały efekt.

Lipostransfer, czyli wykorzystanie tkanki tłuszczowej – cennego materiału modelującego!

Jeszcze 10 lat temu standardem było pobranie tkanki tłuszczowej i oddawanie jej do utylizacji. Dzisiaj zdarza się to bardzo rzadko. Tkankę pozyskaną w trakcie liposukcji można wykorzystać do kolejnego, prowadzonego bezpośrednio po liposukcji, zabiegu, na przykład powiększenia pośladków, piersi czy w zabiegach wolumetrycznych i odmładzających twarzy. Nasz własny tłuszcz jest materiałem całkowicie naturalnym, co minimalizuje ryzyko wszelkich powikłań, alergii czy odrzucenia. Specyfika podanego własnego tłuszczu sprawia, że odbudowie ulegają naturalne włókna kolagenowe, w efekcie czego skóra staje się bardziej napięta i lepiej odżywiona. Przeszczepiony tłuszcz może być wzbogacony dodatkowo w komórki macierzyste. Warto pamiętać, że metodą autotransplantacji możemy modelować nie tylko piersi, ale również twarz, wypełniając obszary okolic kości policzkowych, jarzmowych, na brodzie, skroniach, brwiach, dolnych powiekach, fałdach nosowo-wargowych.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!