Liposukcja latem? Poznaj opinię eksperta! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Liposukcja latem? Poznaj opinię eksperta!

Liposukcja, czyli odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, jest zabiegiem modelującym sylwetkę, z gwarantowanym na 100% efektem. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest również fakt, że wystarczy wykonać go raz, aby uzyskać optymalne rezultaty. Ze względu na skuteczność liposukcji, często otrzymujemy od pacjentów pytanie – czy odsysanie tłuszczu jest metodą, która pozwoli wymodelować sylwetkę tuż przed wakacjami? Na najczęściej pojawiające się pytania odpowiada chirurg plastyk Kliniki La Perla.

Czy można wykonać zabieg liposukcji latem?

Lato nie jest przeciwwskazaniem do liposukcji – zabieg można bezpiecznie wykonać bez względu na porę roku. Jeżeli zależy nam na pięknej sylwetce przed wakacjami, należy jedynie pamiętać, aby zaplanować zabieg odpowiednio wcześniej i dać organizmowi czas na regenerację. Po 4 tygodniach od liposukcji nie będą już widoczne siniaki, a po 6 tygodniach można już wyjść na plażę.

Czy liposukcję można określić jako zabieg „last minute” modelujący sylwetkę?

Liposukcja nie jest zabiegiem last minute, ponieważ wymaga rekonwalescencji – musimy pamiętać, że jest to zabieg operacyjny i przed jego wykonaniem niezbędne jest zrobienie wymaganych badań, a po zabiegu przez 6 tygodni należy nosić ubranie uciskowe. Jednak, przy odpowiednim rozplanowaniu terminu zabiegu, liposukcja jest najskuteczniejszą metodą na wymodelowanie sylwetki, co więcej, w miejscu odessania tłuszczu rzadziej dochodzi do ponownego nabrania tkanki tłuszczowej, więc efekt zabiegu jest trwały.

Dla kogo polecany jest zabieg liposukcji?

Liposukcję polecam przede wszystkim osobom, które chcą wymodelować sylwetkę. Aby osiągnąć pełen efekt modelowania, pacjentki często decydują się na przeszczepienie pobranego tłuszczu w inne miejsce, np. do piersi. Taką możliwość zapewnia liposukcja wodna, którą wykonujemy w Klinice La Perla. Wbrew powszechnej opinii, liposukcja nie jest zabiegiem typowo odchudzającym, ale jest jednym ze składników procesu odchudzania. Aby pacjent mógł cieszyć się maksymalnym efektem odchudzenia, musi najpierw zmienić nawyki żywieniowe i zacząć uprawiać sport. Zdrowa dieta i ruch w połączeniu z liposukcją zapewnią oczekiwane rezultaty.

Co zrobić, aby zmaksymalizować efekt liposukcji i utrzymać go przez lata?

Aby cieszyć się jak najlepszymi efektami liposukcji, warto przed zabiegiem i tuż po nim, wykonać serię zabiegów drenujących. Przed, ponieważ sprzyjają obkurczaniu się skóry, ujędrniają ją i przygotowują do liposukcji. Po, aby również wspomóc redukcję nadmiaru skóry, ale także przyspieszyć proces gojenia i zapobiec powstawaniu nierówności w miejscu odessanego tłuszczu. Co robić, aby efekt utrzymywał się przez lata? Kluczowa jest dieta i sport. Moim pacjentom polecam dietę normokaloryczną, w której należy dostarczać organizmowi dokładnie takiej ilości kalorii, jaką jest w stanie spalić. Sport, poza tym, że jest zdrowy i dotlenia organizm, to również sprzyja obkurczaniu się skóry. Zastosowanie powyższych wskazań zapewni fantastyczne i przede wszystkim trwałe efekty liposukcji.

Lato i wysokie temperatury nie są przeciwwskazaniem do wykonania liposukcji, co więcej okiem praktyka, czyli naszego konsultanta medycznego, obecnego przy zabiegach chirurgicznych – wykonanie liposukcji latem posiada tę zaletę, że noszenie letnich przewiewnych ubrań sprzyja gojeniu i higienie miejsca zabiegowego. Dlatego, jeśli planujesz urlop za co najmniej 6 tygodni i zależy Ci na gwarantowanym efekcie modelowania, ten zabieg będzie dobrym wyborem! Jeśli nie masz pewności, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza – przyjdź na konsultację z naszym specjalistą, który po poznaniu Twoich oczekiwań i analizie sylwetki, zarekomenduje zabieg idealnie dobrany do Twoich potrzeb.

 

W celu umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką przy ul. Łowickiej, pod numerem: 784 066 272.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!