Lekarze i eksperci - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

Lekarze i eksperci

Lekarze i eksperci

W Klinice La Perla pracują eksperci posiadający dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, kosmetologii, dermatologii, ginekologii estetycznej i anestezjologii. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, ma zaproponowany skuteczny, kompleksowy program leczenia, którego efektem jest poprawa wyglądu i odmłodzenie.

Etyka lekarska i pasja wykonywania zawodu lekarza jest priorytetem naszego personelu. Dodatkowo Klinika La Perla oferuje konsultacje z takimi specjalistami jak dietetyk bądź psychoterapeuta dla osób potrzebujących dodatkowego wsparcia osiągnięciu swoich celów, do dyspozycji pozostaje także profesjonalny trener personalny.

Dr Wojciech Berendt

Specjalizacja chirurgia plastyczna
Dostępność Warszawa

BIOGRAM

Chirurg z wieloletnim doświadczeniem posiadający specjalizację w zakresie chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej. W 1995 ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Od 2007 roku pracował na oddziale Chirurgii Plastycznej w Polanicy-Zdroju w najstarszych i najlepszym ośrodku chirurgii plastycznej w Polsce. Specjalizację z chirurgii plastycznej ukończył pod kierownictwem Prof. Kazimierza Kobusa i Prof. Piotra Wójcickiego.

Dr Berendt specjalizuje się w chirurgii plastycznej twarzy, piersi, plastyce brzucha oraz w zabiegach modelujących sylwetkę, w tym  lifting i powiększanie pośladków własnym tłuszczem.

Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych kongresach naukowych w kraju i na świecie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE). Prywatnie jest pasjonatem sportów ekstremalnych, wolny czas spędza aktywnie w górach lub nad wodą na falach.

Dr n. med. Agata Wolska

Specjalizacja Dyrektor Medyczny Kliniki La Perla. Doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej o specjalności zdrowie publiczne.
Wyróżnienia W 2019 roku otrzymała z rąk Ministra Zdrowia złotą odznakę honorową za zasługi dla ochrony zdrowia.
Dostępność Warszawa

BIOGRAM

Doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej o specjalności zdrowie publiczne. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na Wydziale wojskowo-lekarskim, na kierunku zdrowie publiczne.

Ukończona specjalizacja  w dziedzinie epidemiologii w Państwowym Zakładzie Higieny – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie. Ponadto dyplom ukończenia studiów na Wydziale pedagogicznym na specjalności promocja zdrowia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Pułtusku oraz dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie Innowacyjnych Badań Naukowych w Wyższej Szkole Zarządzania w Nowym Sączu.

Od 30 lat związana z ochroną zdrowia jako pracownik Publicznych i Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej. Zawodowo związana z działalnością w obszarze nadzoru sanitarno-epidemiologicznego. Czynnie realizuje zadania związane z edukacją zdrowotną i promocją zdrowia na terenie województwa mazowieckiego. Od 2015 roku zajmuje stanowisko Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie.

Wieloletnie doświadczenie na Uczelniach niepublicznych jako wykładowca akademicki z zakresu higieny i epidemiologii, promocji zdrowia, zdrowia publicznego i zdrowia środowiskowego. Od 2012 roku związana z Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia jako wykładowca oraz Dziekan wydziału nauk o zdrowiu, a od 2019 roku prorektor do spraw jakości kształcenia i dydaktyki. Członek Towarzystwa Higienicznego oraz Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego. Autor artykułów naukowych dotyczących standardów higienicznych  i procedur postępowania w zakresie higieny i epidemiologii. Prelegent na ogólnopolskich konferencjach naukowych oraz kongresach zdrowia publicznego o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym Prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jest certyfikowanym grzyboznawcą. Współautor oraz wieloletni koordynator programów edukacyjnych prowadzonych przez Inspekcję Sanitarną. W 2019 roku otrzymała z rąk Ministra Zdrowia złotą odznakę honorową za zasługi dla ochrony zdrowia. Doświadczenie oraz wiedzę medyczną uzupełnia licznymi kursami i szkoleniami z zakresu epidemiologii, zdrowia publicznego i promocji zdrowia. Praktykiem w obszarze nadzoru oraz zarządzania w ochronie zdrowia. Promotorka wielu prac licencjackich oraz dyplomowych w temacie zdrowia publicznego i promocji zdrowia.

 

Prywatnie dr Wolska spędza czas na podróżowaniu, uwielbia teatr i dobrą lekturę.

Dr n. med. Aldona Stachura

Specjalizacja Chirurgia plastyczna, lekarz medycyny estetycznej
Wyróżnienia Nagrody I stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Dostępność Warszawa, Kraków

BIOGRAM

Dr n. med. Aldona Stachura – Dr nauk medycznych. Pracowała między innymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, Zachodniopomorskim Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach, Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz Szpitalu Powiatowym im. św. Faustyny w Łęcznej.

Laureatka licznych wyróżnień, w tym nagrody I stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności naukowej za cykl prac poświęconych skuteczności leczenia hipolipemizującego w stanach przedcukrzycowych i zespole metabolicznym.

Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland, Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Poza tym współzałożycielem fundacji leczenia oparzeń Combustions przy Centrum leczenia oparzeń i chirurgii rekonstrukcyjnej w Łęcznej. Uczestniczka staży w USA, Anglii i Niemczech oraz licznych polskich i międzynarodowych kongresów z chirurgii plastycznej i leczenia oparzeń.

Sylwia Wałęska

Specjalizacja Konsultant medyczny
Dostępność Warszawa, Bolesławiec

BIOGRAM

Sylwia Wałęska – Konsultant medyczny oraz asystent dyrektora medycznego Kliniki La Perla. Ukończyła studia pielęgniarskie na Wyższej Szkole Marii Skłodowskiej Curie oraz psychologię kliniczną w Wyższej Szkole Zarządzania. Od 10 lat zdobywa doświadczenie w medycynie estetycznej poparte licznymi szkoleniami i certyfikatami.

Dr Barbara Jerschina

Specjalizacja Lekarz medycyny estetycznej
Dostępność Warszawa

BIOGRAM

Dr Barbara Jerschina – Ekspert Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (Antiaging). Członek Lekarskich Towarzystw Krajowych, Europejskich i Światowych Medycyny Estetycznej, Przeciwstarzeniowej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

Posiada dużą wiedzę i doświadczenie – odbyła szkolenia pod okiem najwybitniejszych światowych specjalistów. Podczas prawie 20-letniej praktyki zawodowej uczestniczyła w licznych kongresach w Polsce i za granicą, wielokrotnie w roli prelegenta, dzięki czemu udało jej się opracować wiele autorskich technik zabiegowych. Obecnie od lat uczestniczy w kształceniu innych lekarzy między innymi dla Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Dr Jerschina specjalizuje się w kompleksowych metamorfozach, czyli indywidualnie skomponowanych programach zabiegów estetycznych i leczenia ogólnego, po których pacjenci wyglądają naturalnie młodziej, subtelniej, następuje złagodzenie rysów twarzy oraz istotna poprawa jakości skóry.

Dr Anna Skwarek

Specjalizacja Chirurgia ogólna, lekarz medycyny estetycznej
Wyróżnienia Dwukrotne zdobycie nagrody III stopnia za osiągnięcia naukowe przyznawanej przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Dostępność Warszawa, Bolesławiec

BIOGRAM

Studia medyczne ukończyła na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi. Doświadczenie zdobywała pracując w Poradni Chirurgicznej działającej w ramach Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Warszawie, Klinice Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku na Oddziale Torakochirurgii i w Katedrze oraz Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła w 2005 roku uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej.

Jest autorem i współautorem ponad 60 publikacji z zakresu transplantacji i chirurgii. Dwukrotnie otrzymała nagrodę III stopnia za osiągnięcia naukowe przyznawaną przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach pracy zawodowej kształciła również studentów Wydziału Lekarskiego oraz Pielęgniarstwa WUM oraz prowadziła badania kliniczne. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz International Hepato-Pancreato-Biliary Association oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Dr n. med. Witold Waśkiewicz

Specjalizacja Chirurgia plastyczna, rekonstrukcyjna oraz estetyczna
Dostępność Warszawa

BIOGRAM

Dr n. med. Witold Waśkiewicz – Chirurg plastyk, jest absolwentem Université Libre de Bruxelles (ULB), na którym uzyskał specjalizacje z chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej oraz estetycznej. Zdobył także dyplom z chirurgii ortognatycznej na Uniwersytecie w Lyonie oraz mikrochirurgii na Uniwersytecie w Paryżu i w Londynie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w licznych zagranicznych szpitalach, w tym w Glasgow Royal Infirmary oraz prywatnych klinikach.

Doktor Waśkiewicz należy do towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Belgii. Przeprowadza operacje estetyczne i rekonstrukcyjne, w szczególności chirurgię plastyczną twarzy w tym pierwotną oraz wtórną plastykę nosa oraz chirurgię piersi.

Praktykę zawodową doskonalił podczas licznych staży i kursów zagranicznych we Francji, Wielkiej Brytanii i Belgii. Brał także udział w wielu prestiżowych międzynarodowych i krajowych sympozjach.

dr Aleksandra Janiak

Specjalizacja Medycyna estetyczna
Dostępność Bolesławiec

BIOGRAM

dr Aleksandra Janiak – Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej, studentka studiów podyplomowych „Estetyka Twarzy” na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W pracy mottem dr Janiak jest naturalny efekt i komfort wykonywanych zabiegów.

Dr Marta Dusza – Szreniawa

Specjalizacja Lekarz medycyny estetycznej
Dostępność SPA Lake Hill, Sosnówka

BIOGRAM

Dr Marta Dusza – Szreniawa – Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej oraz podyplomowych studiów dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, również w Katowicach.

Od ponad 10 lat praktykuje w dziedzinie medycyny estetycznej. Ceni naturalny wygląd – uważa, że sztuką jest działać tak, aby efekt był atrakcyjny, ale równie ważne jest, aby pacjent pozostał sobą.