Lato bez potu - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Lato bez potu

Gruczoły potowe pokrywają praktycznie całą powierzchnię naszej skóry i do momentu, kiedy działają prawidłowo są naszym sprzymierzeńcem. Wydzielany przez nie pot chroni organizm przed przegrzaniem, wraz z nim usuwane są także toksyny z organizmu. Jednakże, gdy gruczoły zaczynają reagować na bodźce tj. temperatura, wysiłek fizyczny czy stany emocjonalne – nadaktywnością, potrafią znacząco wpłynąć na komfort życia osoby dotkniętej takim problemem, który nie tylko utrudnia codzienną aktywność, ale także często odbija się na sferze psychicznej, wpływając np. na poczucie pewności siebie.

Problem ten często nasila się latem wraz ze wzrostem temperatur, ale dzięki odkryciom z zakresu medycyny estetycznej i problem nadpotliwości można skutecznie zredukować, a nawet usunąć.  Toksyna botulinowa, który znany jest głównie z zabiegów usuwających zmarszczki, w Klinice La Perla wykorzystujemy także do leczenia nadpotliwości. Efektem obstrzykiwania pach pacjenta tym popularnym preparatem jest wyraźne zmniejszenie wydzielania przez gruczoły potu. Zabieg należy powtarzać co 4-8 miesięcy, gdyż wstrzykiwana toksyna botulinowa z upływem czasu traci swoje właściwości. Kuracje z użyciem toksyny botulinowej wykonywane są bez potrzeby znieczulenia, ponieważ delikatne nakłucia są praktycznie bezbolesne.

Nieinwazyjną alternatywą dla toksyny botulinowej jest zabieg przy użyciu urządzenia Accent Ultra V.
Jest to zaawansowane technologicznie, wielofunkcyjne urządzenie, które poza funkcją modelowania sylwetki służy także leczeniu nadpotliwości. Accent Ultra V jest to jedyny jak dotąd dostępny zabieg, który w sposób nieinwazyjny, dzięki zastosowaniu silnej fali radiowej hamuje pracę gruczołów potowych.  Aby osiągnąć trwałe rezultaty warto zrobić serię od 6 do 10 zabiegów.  Kuracja jest całkowicie bezpieczna i nie wyklucza pacjenta z czynności dnia codziennego.
Jeśli nadpotliwość dotyczy także i Ciebie, warto rozważyć wykonanie jednego z powyższych zabiegów, by pozbyć się tego przykrego problemu.

Zapraszam na konsultację.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!