Kurze łapki spędzają Ci sen z powiek? - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Kurze łapki spędzają Ci sen z powiek?

Oczy – zwierciadło duszy. Co mówi dzisiaj Twoje zwierciadło? Stres, nieprzespane noce, zmartwienia, przebyte choroby? Czasem wokół oczu możesz zauważać drobne zmarszczki (tzw. kurze łapki), obrzęki, zasinienia i przesuszoną skórę. To wszystkie zmiany możemy cofnąć w Klinice La Perla przy pomocy sprawdzonych technik rewitalizacji i odmładzania okolicy oka.

Jak działają zabiegi w Klinice La Perla?

Znamy wiele zabiegów, które mają funkcje odmładzające, ujędrniające i sprawiają, że nastąpi:

  • redukcja tzw. kurzych łapek
  • lifting okolicy oka
  • eliminacja zmarszczek
  • przeciwdziałanie obrzękom i zasinieniom
  • zmniejszenie opadających powiek dolnych i górnych

Wszystko to możemy osiągnąć w Klinice La Perla – podczas konsultacji lekarz dobierze odpowiedni zabieg dla Twoich potrzeb. A wybór jest spory!

Jak zlikwidować kurze łapki? Sposób pierwszy

Nici PDO (polidioksanon) to materiał całkowicie bezpieczny, nieuczulający, biodegradowalny (rozpuszczalny). Stosowany jest np. w chirurgii wewnętrznej jako szwy wewnątrzustrojowe. W medycynie estetycznej nici PDO wprowadzone śródskórnie, podskórnie lub domięśniowo stymulują skórę do produkcji mocnych włókien kolagenowych w obrębie zabiegu, powodując natychmiastowy efekt liftingu. Skóra po zabiegu jest wyraźnie ujędrniona, uniesiona i bardziej napięta. Nici PDO są niezwykle wszechstronne, występują w wielu wariantach skrętu, budowy i długości, dzięki czemu mogą być stosowane na praktycznie dowolny obszar twarzy i ciała.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem nici PDO?

Podanie nici w okolicy oka, w zależności od techniki, może wywołać nie tylko efekt wygładzenia, ale również zapobiegać dalszej progresji kurzych łapek poprzez osłabienie możliwości kurczenia mięśnia okrężnego, przy jednoczesnym zachowaniu jego funkcji. Co za tym idzie – efekt będzie podobny, lecz bardziej naturalny niż w przypadku toksyny botulinowej. Nici PDO można zastosować pod okiem, minimalizując zmarszczki oraz na łuku brwiowym powodując uniesienie opadających powiek. Zabieg można łączyć z innymi zabiegami iniekcyjnymi, np. z mezoterapią, rewitalizacją lub wypełnieniami, w celu zmaksymalizowania efektów metamorfozy.

Największymi zaletami zabiegu jest jego skuteczność, długotrwałość oraz stosunkowo mało przeciwwskazań do zabiegu. Warto jednak pamiętać, że szczegółowych informacji o przeciwskazaniach, wskazaniach oraz potencjalnych korzyściach z zabiegu udzieli lekarz medycyny estetycznej na konsultacji w Klinice La Perla.

Pełny efekt zabiegu widoczny jest po ok. 2 tygodniach, a utrzymuje się (w zależności od kondycji skóry) nawet 24 miesiące! Proces tworzenia nowych, silniejszych włókien kolagenowych ma miejsce przez prawie rok. Zabieg najlepiej jest powtarzać w rocznych odstępach.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny – przed zabiegiem lekarz stosuje znieczulenie miejscowe, a następnie wprowadza nitki w wybrany obszar przy pomocy cieniutkiej igły. Ilość oraz rodzaj igieł są dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Okres rekonwalescencji trwa do kilku dni – po zabiegu może się pojawić delikatne zaczerwienienie oraz niewielkie obrzęki lub zasinienia w miejscach nakłuć. Powstanie obrzęków i zasinień jest kwestią indywidualną i nie wpływa na skuteczność zabiegu.

Tylko teraz w Klinice La Perla lifting z wykorzystaniem Nici PDO w cenie 990 zł* zamiast 1400 zł (*cena dotyczy 14 nici)!

Likwidacja kurzych łapek! Smart Lift – sposób drugi

Zalecany osobom po 35. roku życia zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU działa głęboko w warstwach skóry, mobilizując ją do intensywnej regeneracji. Precyzyjna głowica pozwala na bezpośrednie oddziaływanie na wiotką okolicę oka lub ust, niwelując opadającą powiekę, kurze łapki lub opadające kąciki ust. Wystarczy nawet jeden zabieg, by zobaczyć wymarzone efekty!

Smart Lift to metoda nieinwazyjna, wykorzystująca technologię fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Fale wnikając głęboko w skórę, stymulują regenerację i pobudzają produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu następuje efekt liftingu i ujędrnienia skóry. Smart Lift stosujemy dla poprawy jędrności i elastyczności skóry wiotkiej i cienkiej, nie tylko na twarzy, lecz również na ciele.

Jak wygląda zabieg Smart Lift?

Zabieg jest szybki i bezbolesny, głowice przykładane bezpośrednio na skórę powodują jedynie przyjemne uczucie ciepła w skórze. Nie wymaga żadnej rekonwalescencji, tuż po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Co najważniejsze – wymarzone i długotrwałe efekty zobaczymy od razu! W przypadku technologii HIFU nie ma potrzeby wykonywania zabiegu w serii – wystarczy jednorazowa wizyta. Pierwsze rezultaty są widoczne zaraz po zabiegu, a optymalne po 3-6 miesiącach, ponieważ tyle czasu wymaga odbudowa skóry. Intensywne procesy regeneracyjne trwające przez kilkadziesiąt dni pozwolą nam zobaczyć pełny efekt liftingu.

Mezoterapia – trzeci klasyczny sposób likwidacji kurzych łapek

Jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, uwielbiany przez kobiety na całym świecie, ze względu na swoje wszechstronne właściwości oraz możliwość absolutnej indywidualizacji zabiegu. Świetne rozwiązanie zarówno dla osób młodszych, pragnących zapobiegać efektom starzenia skóry, jak i dla tych bardziej doświadczonych, szukających sposobów na rewitalizację skóry wokół oka.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg mezoterapii polega na wykonaniu serii nakłuć w skórze – zawartość strzykawki można w pełni dostosować do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Pozwala to na podanie substancji odżywczych bezpośrednio w głąb skóry, wspierając jej pracę i stymulując w pożądanym kierunku. Zdecydowana większość zabiegów mieszczących się w kategorii mezoterapii powinna być wykonywana systematycznie, aby zagwarantować pożądane efekty. Można ją stosować leczniczo, jak i profilaktycznie, a pierwsze efekty odżywienia i nawilżenia skóry zobaczyć zaraz po pierwszym zabiegu. Częstotliwość zabiegów pomoże ustalić lekarz na pierwszej konsultacji oraz na późniejszych etapach serii, reagując na bieżąco na potrzeby skóry.

W przypadku mezoterapii na okolice oka obecnie w ofercie Kliniki La Perla znajdują się preparaty zmniejszające obrzęki, przepukliny (tak zwane worki) i zasinienia oraz całe spektrum preparatów nawilżających i anti-aging. Wykonujemy również zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

DIVES – preparaty trafiające prosto do celu

DIVES jest jedną z marek obecnych w ofercie Kliniki La Perla dedykowanej do zabiegów mezoterapii. Najwyższej jakości preparaty marki DIVES targetują najczęstsze problemy okolicy oka i oferują konkretne rozwiązania w postaci specjalnie dobranych koktajli odżywczych na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

DIVES Bright Eyes – dedykowany walce z zasinieniami i oznakami zmęczenia. Koktajl składa się między innymi z rutyny, hesperydyny i kofeiny. Gwarantuje silne rozjaśnienie i nawilżenie skóry pod oczami oraz efekt świeżego spojrzenia.

DIVES Eye lines – przeznaczony dla skóry wiotkiej, cienkiej, potrzebującej wzmocnienia i pojędrnienia. Zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy, którego działanie nawilżające jest pogłębione dzięki zawartości peptydów biomimetycznych, które stymulują wzrost włókien kolagenowych i elastynowych, wzmacniając i zagęszczając skórę. Silnie ujędrnia i odmładza.

DIVES Eye Bag – niwelowanie obrzęków i torebek tłuszczowych powieki dolnej. Substancje aktywne – wyciąg z karczocha, rozmarynu i kofeiny – niwelują oraz przeciwdziałają powstawaniu obrzęków oka, zastojów limfatycznych i gromadzeniu toksyn.

Więcej o mezoterapii możesz przeczytać tutaj: Mezoterapia / Rewitalizacja

Czy wiesz już, który sposób likwidacji zmarszczek wokół oczu tzw. kurzych łapek będzie dla Ciebie najlepszy? Jeśli masz wątpliwości, zapraszamy do Kliniki La Perla, gdzie nasi kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej pomogą w najlepszym wyborze.

Koniecznie sprawdź też aktualne promocje na naszej stronie, między innymi:

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!