Konsultuj się! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Konsultuj się!

Zanim wybierzesz się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej musisz pamiętać, by udać się na konsultację do lekarza, który ma ten zabieg przeprowadzić. Kompetentny lekarz troszczy się o swoich pacjentów i odpowie na każde pytanie, mimo że może to już powtarzać dziesiąty raz tego dnia – pytaj o wszystko co Cię nurtuje – przecież nie musisz wszystkiego wiedzieć, specjalista jest od tego, by rozwiać twoje obawy.

Jeżeli chcesz poddać się zabiegowi na twarz musisz przede wszystkim pamiętać, by na konsultację przyjść bez makijażu. Jest to niezbędne, żeby lekarz mógł realnie ocenić potrzeby twojej skóry i problem, z którym przychodzisz. Nie ma możliwości, żeby specjalista dobrze zdiagnozował np. przebarwienia po trądziku i dobrał odpowiedni zabieg, by je zredukować, kiedy masz wszystko ukryte pod podkładem.

Dobrym pomysłem jest spisanie na kartce pytań, które chcesz zadać lekarzowi podczas konsultacji – w całym stresie związanym z wizytą możesz o czymś zapomnieć. Lekarze lubią pacjentów, którzy są dobrze przygotowani – wtedy mają pewność, że rozwieją wszystkie wątpliwości, a pacjent z pełną świadomością podejmie decyzję o zabiegu. Jeśli słowa lekarza nie są dla ciebie jasne – dopytuj! Nie musisz znać przecież medycznej terminologii ?

Co do pytań jakie powinno się zadać podczas wizyty, to ważna jest informacja o efektach zabiegu, jakich możesz się spodziewać – nie każda metoda może dać takie rezultaty, jakich oczekujesz. Efekty zależą od indywidualnych problemów i predyspozycji pacjenta. Jeśli nie wiesz czego się spodziewać zapytaj lekarza o zdjęcia, przed i po zabiegu, innych pacjentów. Lekarze często dokumentują wykonane przez siebie zabiegi, warto podpytać o taką galerię. Jeśli zabieg, któremu chcesz się poddać ma przywrócić twój wygląd sprzed lat – przynieś lekarzowi swoje dawne zdjęcia, by dokładnie wiedział jakich rezultatów oczekujesz.

Zainteresuj się również bolesnością zabiegu – czy podane będzie znieczulenie, a jeśli tak, to jakiego rodzaju – miejscowe, czy ogólne. Dowiedz się jakie są zalecenia po zabiegu – czy od razu można wrócić do codziennych obowiązków, czy jednak zabieg wymaga okresu rekonwalescencji – jeśli tak, to jak długiego? Koniecznie zapytaj, czy mogą wystąpić powikłania!

Profesjonalista może odmówić wykonania zabiegu, przy którym upiera się pacjent. Kompetentny lekarz powie ci czy jesteś odpowiednim kandydatem na wybrany zabieg, jeśli stwierdzi, że nie, to z pewnością zaproponuje metodę, która będzie odpowiadała potrzebom twojej skóry.

Lekarz w ramach przygotowania do zabiegu może zapytać cię o alergie, przebyte choroby lub przyjmowane leki – o wszystkich należy wspomnieć, nawet o ogólnodostępnych witaminach czy suplementach diety.

Konsultacja i szczera rozmowa z lekarzem to klucz do świadomej decyzji o wykonaniu zabiegu! A brak konsultacji przedzabiegowej powinien wzbudzić twoje podejrzenia! Nigdy nie decyduj się na usługi takiej kliniki!

Pamiętaj również, że każdy zabieg musi być poprzedzony twoją pisemną zgodą. Brak podpisanej zgody oznacza, że zabieg formalnie nie został wykonany. Jeśli klinika wzbudza twoje wątpliwości – dla własnego bezpieczeństwa zrezygnuj z zabiegu!

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!