Sposoby na piękny brzuch i rozstępy | Klinika La Perla | Beauty Expert

Sposoby na rozstępy i uporczywy brzuch – Rozmowa z Kaliną Ben Sira

Po ciąży, po raptownym schudnięciu twój brzuch już nigdy nie będzie taki sam? Wiotka skóra i rozstępy to jednak nie koniec świata. I są na to sposoby!

Beauty expertka, założycielka sieci Klinik La Perla, businesswoman, sportsmenka. Kalina Ben Sira swoją energią i zapałem mogłaby obdzielić kilka osób. Od ponad dwóch dekad jej marka kreuje trendy na rynku beauty w Polsce. Ben Sira z całego świata przywozi do gabinetów La Perla najnowocześniejsze technologie, sprzęt i preparaty służące pięknu.

Dziś odpowie nam na kilka pytań na temat rozstępów i problematycznej okolicy brzucha.

 

 

Kiedyś słynny malarz Franciszek Starowieyski powiedział, że dla niego jako artysty nie ma nic piękniejszego od brzucha pokrytego rozstępami, bo przypomina mu on pień szlachetnego drzewa. Czy kobiety są tego samego zdania?

 

Kalina Ben Sira: Wprost przeciwnie. Kobiety nie lubią rozstępów, wręcz ich nienawidzą, traktują to, jak skazę na swoim ciele. Rozstępy budzą kompleksy, tym większe, kiedy w social mediach i w mediach kobiety oglądają piękne, płaskie i nieskazitelne brzuchy bez rozstępów modelek.

 

Można równie dobrze je pokochać, jak to zrobiła słynna influencerka Sarah Nicole Landry (The Birds Papaya) Wierzy Pani takim ciałopozytywnym influencerkom?

 

KBS: Każdy defekt można obrócić w atut, tylko trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Najwyraźniej ona wie, znalazła na to sposób. Kilka lat temu była otyła i spektakularnie schudła – wtedy lansowała się jako „ta co dużo schudła”, w zeszłym roku po urodzeniu czwartego dziecka  wpadła na pomysł lansowania obwisłego brzucha i rozstępów po ciąży. Fotografuje swój nieidealny brzuch, robi filmiki, nagrywa podcasty, w których mówi, że trzeba kochać siebie, taką jaką się jest. A co zrobić, jak się ktoś nie kocha? Sarah ma ogromną rzeszę fanek, bo identyfikują się z nią zwyczajne kobiety, które mają podobne brzuchy. Biologia jest bezwzględna. Jeśli akceptujemy, to nie narzekajmy na swoje brzuchy. A jeśli nie akceptujemy ich takimi jakimi są, to coś zróbmy z nimi, bo można!

Skąd się biorą te prześladujące kobiety rozstępy?

 

KBS: Nie tylko prześladują kobiety. Na rozstępy cierpi co prawda większość kobiet, ale i mężczyzn. Pojawiają się w okresie dorastania w czasie szybkich skoków wzrostu, po dużej utracie wagi lub po ciąży. Badania i statystyki wykazują, że rozstępy mogą dotyczyć nawet 70% nastolatków w okresie dojrzewania i aż 90% kobiet w ciąży. Dotykają też osoby prowadzące niezdrowy tryb życia, ale też sportowców. Rozstępy to charakterystyczne przerwania włókien elastylowych w skórze skóry właściwej, które przypominają bliznę (badania histopatologiczne pokazują, że mają podobną strukturę). Powstają, kiedy skóra jest poddawana zbyt dużemu rozciąganiu, np. podczas szybkiego przybierania na wadze. W początkowej fazie mają barwę czerwoną lub fioletową, następnie bledną. Skóra w miejscu ich występowania jest o wiele cieńsza, nie ma tzw. przydatków, czyli np. gruczołów potowych i mieszków włosowych.

 

Jedni mają, a inni nie. Co o tym decyduje?

 

Główne przyczyny powstawania rozstępów to:

  • czynniki genetyczne (wrodzona niska synteza włókien elastylowych i kolagenowych);
  • działanie hormonów, np. podczas okresu dojrzewania, menopauzy lub ciąży;
  • wahania wagi, nagły przyrost masy ciała;
  • zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej;
  • nadmierne rozciąganie się skóry;
  • słaba kondycja skóry;
  • nagły przyrost masy mięśniowej, np. u sportowców;
  • terapia lekami steroidowymi.

 

Oprócz rozstępów kobiety prześladuje pamiątka po ciąży – fałdka na brzuszku. I co więcej, często pomimo morderczych treningów nie da się jej zlikwidować. Same ćwiczenia nie wystarczą. Co robić?

 

KBS: Są na to sposoby. Medycyna estetyczna już na to wpadła.

 

Endolifting, czyli lifting wewnętrzny oparty na radiofrekwencji, naturalnie pobudza każdą warstwę skóry, przyspiesza metabolizm tkanek i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny.

Smart Lift i Ultraformer – wykorzystują skoncentrowaną energię fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości (HIFU) wnikając w głąb tkanek, stymulują ich regenerację i pobudzają produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu następuje efekt liftingu i ujędrnienia skóry.

Rewitalizacja – istotą mezoterapii jest dostarczenie bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących. Dobrane przez lekarza bezpieczne preparaty, zawierające między innymi retinol, witaminę A, C, E, D, B2, B5, wstrzykiwane są w dolne warstwy skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. Ich zadaniem jest zintensyfikowanie mikrokrążenia w naczyniach krwionośnych. Preparaty zastosowane podczas zabiegu mezoterapii są dobrane odpowiedniego do celu i miejsca zastosowania.

Nici PDO – rewitalizujące i rozpuszczalne dają efekt naturalnego liftingu.

Laser frakcyjny ablacyjny — zabieg wykonywany z wysoką skutecznością, w znacznie krótszym czasie, ułatwia również gojenie się leczonej powierzchni i powoduje przebudowę kolagenu. W efekcie zabiegu skóra staje się zdrowsza i wygląda młodziej. Zabieg daje efekty podobne do mocnego peelingu chemicznego lub resurfacingu laserowego.

 

Czy w grę wchodzi chirurgia plastyczna i kiedy?

 

KBS: Kiedy już skóry jest za dużo i zwisa, wtedy należy zrobić abdominoplastykę –  plastykę powłok brzusznych, lifting skalpelem.

 

 

Zobacz też Najnowsze Promocje

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!