Jędrna twarz i wymodelowana sylwetka – Złote Nici - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Jędrna twarz i wymodelowana sylwetka – Złote Nici przeżywają renesans!

Lecznicze właściwości złota są znane w medycynie od 100 lat, a sam zabieg wprowadzania w skórę złotych nici został wynaleziony przez francuskich lekarzy w latach 60. Od tego czasu został wielokrotnie udoskonalony i jest z powodzeniem stosowany na całym świecie. A jego popularność wciąż rośnie.

Dlaczego? Zabieg Złote Nici w naszych klinikach La Perla to prosty sposób na ujędrnienie twarzy, wymodelowanie jej owalu oraz modelowanie sylwetki. Bez skalpela, bez długiej rekonwalescencji, za to z efektem, który utrzymuje się nawet przez 7 lat!

To nie wszystko: zabieg zwiększa nawilżenie skóry, redukuje przebarwienia, wygładza, zagęszcza skórę i stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, a co najważniejsze – liftinguje i zagęszcza skórę. W miejscu wprowadzenia nici w ciągu miesiąca pojawia się sieć nowych naczyń krwionośnych, co wpływa na kondycję skóry. Warto aby z zabiegu skorzystali również ci, którzy chcą zadbać o sylwetkę – luźny brzuch po ciąży, uda. Można też na przykład pozbyć się zwiotczeń na ramionach (o wdzięcznej, ale znienawidzonej przez wiele kobiet potocznej nazwie „pelikany”).

Złote nici, których dystrybutorem jest spółka z o.o. Beauty Box, wykonane są ze złotych włókien – aż 99,999 % czystości. Tym samym wyrażenie „ozłocić kogoś” zyskuje zupełnie nowe znaczenie! Mają długość 25 centymetrów i wprowadzane są przez lekarza za pomocą 600 milimetrowej igły zintegrowanej ze złotą nicią na głębokość skóry właściwej. Dostępne są nici pokryte otoczką z kwasu poliglikolowego, która wchłania się w okresie dwóch miesięcy, przeznaczone dla skóry szczególnie wymagającej liftingu i rewitalizacji. Są też nici z czystego złota. Mogą zostać wprowadzone w kierunku pionowym, poziomym lub ukośnym w zależności od potrzeb tak, by stworzyły „podporę” dla wiotczejącej skóry. Wcześniej lekarz rysuje na skórze linie za pomocą specjalnego markera. I tu dobra wiadomość dla tych, którzy igieł boją się jak ognia – zabieg jest wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Trwa od 30 do 60 minut.
A po nim można wrócić do normalnej codzienności, oczekując efektów, które pojawią się w ciągu miesiąca. Należ pamiętać, iż po zabiegu mogą się pojawić zasinienia i opuchlizna, w miejscu implantacji nici. Pacjenta czeka już tylko kontrola w ciągu 7 dni.

Jest to metoda świetnie przebadana i bezpieczna, nie powodująca efektów ubocznych czy powikłań – oczywiście wykonana wyłącznie przez specjalistę. Polecana jest w zasadzie w każdym wieku, choć najczęściej, jeśli chodzi o twarz, zabiegowi poddają się osoby 40, 50-letnie, które już zmagają się z widocznym zwiotczeniem skóry. Dobrym pomysłem jest również zabieg prewencyjny u osoby 30 letniej. A ciało modelujemy w każdym wieku. Osoby, które poddały się implantacji złotych nici w obszarze owalu twarzy, po upływie 5-7 lat wracają na zabieg.

A co się dzieje ze złotymi nićmi w skórze? One pozostają, latami stymulując skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co także jest źródłem sukcesu zabiegu ich implementacji. Do implantacji nici nie ma innych przeciwwskazań niż ciąża, choroby nowotworowe, opryszczka, przerwanie ciągłości skóry w m-cu wykonania zabiegu.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!