Fizjoterapeuta do zadań specjalnych! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Fizjoterapeuta do zadań specjalnych!

Branża beauty&SPA to głównie kobiety. W naszych Klinikach mamy jednak kilku mężczyzn. Jednym z nich jest Łukasz Zawada, który na co dzień pracuje w Klinice La Perla SPA Zakopane, gdzie jest ekspertem od masażu i kosmetyki hi-tech oraz jedynym mężczyzną w tamtejszym zespole  Jak radzi sobie w kobiecym gronie i dlaczego został masażystą?

KLP: Jak to się stało, że zostałeś masażystą? Co lubisz w tym zawodzie, że postanowiłeś się nim zająć?
Łukasz Zawada: Nie lubię określenia masażysta! Ukończyłem studia na kierunku Fizjoterapia na Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, więc jestem dyplomowanym fizjoterapeutą. Do La Perli wkroczyłem, kiedy to niezadowolony z pracy w szpitalu postanowiłem podjąć pracę w SPA. Co do samego zawodu – lubię go praktycznie pod każdym względem. Przede wszystkim lubię pracę z ludźmi, lubię, gdy widzę efekty swojej pracy, a nieskromnie zaznaczę – jestem dobry w tym co robię. ?

Branża beauty i SPA to głównie kobiety. Jak to jest być rodzynkiem w damskim gronie?
Bardzo fajnie jest być takim rodzynkiem! W zasadzie dziewczyny nie widzą chyba żadnej różnicy, można powiedzieć, w dość żartobliwy sposób, że uważają mnie za jednego z nich. Pracuję tu już prawie 4 lata i przez ten czas przywykłem, że jestem tu jedynym mężczyzną. Teraz nawet nie wyobrażam sobie, aby w nasze stado wkroczył inny samiec! ? Było kilku śmiałków, niestety szybko się wypalili – do 7 kobiet trzeba mieć stalowe nerwy, dystans do siebie i mnóstwo uśmiechu na co dzień. Nasz zespół charakteryzuje bardzo luźna, szczera, zdrowa relacja i przyjacielska atmosfera – rozmawiamy o wszystkim i doradzamy sobie szczerze. Śmiało mogę powiedzieć, że wszystkie traktuję jak moje przyjaciółki.

Zdarzyła Ci się kiedyś jakaś nieoczekiwana sytuacja w pracy?
Raczej jestem przygotowany na wszystko. Uważam się za 100% profesjonalistę. Praca, którą wykonuję sprawia, że często znajduję się w intymnych sytuacjach z ludźmi. Nie jest to dla mnie problemem, nawet gdy klienci są zbyt odważni, nie wprawia mnie to w zakłopotanie.

Jakie zabiegi cieszą się u Ciebie największym zainteresowaniem?
Najwięcej wykonuję masaży. Jako że jestem jedynym mężczyzną, trafiają do mnie najczęściej masaże sportowe lub po prostu mocniejsze, które wymagają użycia większej siły. Specjalizuję się również w zabiegach hi-tech, takich jak Zaffiro, Smooth Shapes czy Geneo.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Łatwiej byłoby mi chyba wymienić to, czego nie lubię ? i będzie to tylko specyfika pracy w hotelu – pracujemy w weekendy i każde święto. Ze względu na rodzinę czasem brakuje mi tego wspólnego czasu.

Czym się interesujesz poza pracą?
Głównie moją żoną i dwójką wspaniałych dzieci! Kiedy jednak znajdę chwilę czasu dla siebie, to pasjonuje się motoryzacją, motocrossem i wędkarstwem.

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!