Endolifting – nowy zabieg, o którym będzie głośno! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

Endolifting – nowy zabieg, o którym będzie głośno!

Czy jeden bezbolesny i niewymagający rekonwalescencji zabieg medycyny estetycznej może zastąpić techniki liftingujące stosowane do tej pory? Teraz jest to możliwe! Zabieg endoliftingu pozwala odmłodzić i ujędrnić skórę od wewnątrz, likwidując problem jej wiotkości i spadku elastyczności u źródła. To doskonała metoda bezoperacyjnego liftingu, będąca alternatywą dla popularnych nici. Na czym polega?

Profilaktyka przeciwstarzeniowa to jeden z najczęstszych powodów wizyt w gabinetach medycyny estetycznej. Potrzeba zachowania młodego i atrakcyjnego wyglądu sprawia, że zabiegi anti-aging znajdują coraz większe grono sympatyków – nie tylko wśród kobiet, ale coraz częściej także mężczyzn, a ciągły rozwój nowych technologii sprawia, że nieinwazyjne metody odmładzania stają się realną konkurencją dla skalpela.

Utrata jędrności i wiotka skóra – bardziej niż zmarszczki czy przebarwienia – dodaje lat, ponieważ zaburza proporcje twarzy i rozmywa młodzieńcze rysy. Na skutek ubytku tkanki tłuszczowej i kostnej oraz zmniejszenia produkcji kolagenu, kształt twarzy – w młodości przypominający trójkąt z podstawą u góry – zmienia się, a podstawa trójkąta przesuwa się na dół. Jeśli nie zaczniemy przeciwdziałać temu procesowi odpowiednio wcześnie, owal twarzy wkrótce zostanie istotnie zaburzony.

Aby skutecznie odjąć sobie lat, należy zatem wybrać zabieg, który poprawi napięcie i gęstość skóry, oraz przywróci naturalny owal twarzy. Dotychczas stosowany lifting chirurgiczny to skuteczna i w pewnych przypadkach jedyna właściwa metoda, ale też przede wszystkim poważna operacja pod narkozą, wiążąca się z koniecznym okresem rekonwalescencji, co dla niektórych pacjentów jest dość uciążliwe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne metody ujędrniające, które w określonych przypadkach mogą być z powodzeniem stosowane, jak np. lasery czy nici. Jednak dopiero przełomowa technologia endoliftingu może być z pełną świadomością określana jako lifting bez skalpela, dająca długotrwałe efekty i będąca alternatywą dla nici.

Endolifting to nowa technologia na polskim rynku łącząca fale radiowe monopolarne i bipolarne, które docierają w głąb skóry. Wysoka temperatura działa bezpośrednio na warstwę skóry właściwej, powodując skracanie włókien kolagenowych i namnażanie fibroblastów. Technologia wykorzystana w urządzeniu pozwala ujędrnić skórę od wewnątrz, co do tej pory nie było możliwe w tak mało inwazyjnym zabiegu.

Procedura jest bardzo prosta, nie niesie przykrych doznań bólowych dla pacjentów, a rezultaty są długotrwałe i przede wszystkim naturalne. Cienka kaniula, która emituje fale radiowe, wprowadzana jest pod skórę w znieczuleniu miejscowym. Ponieważ całe działanie skupione jest na głębokich warstwach skóry, ryzyko wystąpienia krwiaków czy opuchlizny jest minimalne. Większość pacjentów od razu po zabiegu wraca do codziennych aktywności.

Endolifting sprawdza się w zabiegach liftingujących – nie tylko skórę twarzy, w tym okolic oczu, ale także przy rewitalizacji szyi i dekoltu, wiotkości ramion, brzucha, ud i pośladków.  Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a ostateczny efekt, uzyskiwany w procesie przebudowy skóry, widoczny jest po ok. 3 trzech miesiącach.

Efekty, czyli wyraźna poprawa elastyczności skóry, jej zagęszczenie i przebudowa trudno porównać z jakąkolwiek inną tak mało inwazyjną metodą odmładzania – Endolifting to rewolucja, która zatrzymuje czas!

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!