PNŚ – Jak zlikwidować blizny? - Klinika La Perla | Gabinety, Salony, Centrum Medycyny Estetycznej, Chirurgia Plastyczna

PNŚ – Jak zlikwidować blizny?

Czy wiesz, że blizn pooperacyjnych nie musisz akceptować?

To problem, którego możesz się pozbyć, ale musisz o nie właściwie zadbać.

Blizny mają 3 fazy!

Pierwsza z nich to faza zapalna, która trwa 2-3 dni – w tym czasie nic z nią nie robimy, a za wszelkie działania odpowiada lekarz. Druga faza to czas wzmożonej syntezy kolagenu – w tym czasie kolagen może się nadbudować w miejscu zbliznowacenia. Następnie wchodzimy w trzecią fazę, która trwa do roku! Wówczas obserwujemy miejsce zmian i dbamy o to, żeby było odpowiednio ukrwione.

Profesjonalne rozwiązania?

Warto zwrócić się po pomoc rehabilitantów, którzy wyjaśnią jak odpowiednio wymasować naszą bliznę, aby nie powstały zrosty.
Drugą opcją jest poddanie się zabiegom endermologii – w naszej klinice jest to m.in zabieg Thermologie, który nie doprowadzi do powstania blizny pod skórą: https://klinikalaperla.pl/zabiegi/thermologie/

Kolejnym rozwiązaniem jest Wampirzy lifting, czyli zastrzyki z osocza wielopłytkowego. Idealna rozwiązanie zarówno dla blizn młodych jak i tych już starszych: https://klinikalaperla.pl/zabiegi/rewitalizacja-osoczem-bogatoplytkowym-wampirzy-lifting/

Pamiętaj również o ich codziennej pielęgnacji za pomocą kremów z witaminą A i E, zastosowaniu wyciągów z cebuli, kwasu glikolowego i żeli silikonowych!

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/50587562/jak-zlikwidowac-blizny

Wróć do aktualności


Placówki

Jesteśmy w aż 5 miastach w Polsce! Wybierz najbardziej dogodną dla siebie lokalizację.

Warszawa

Klif
Łowicka
Panorama
SPA Józefów
Wilcza

Kraków

SPA Kraków

Rzeszów

SPA Rzeszów

Bolesławiec

Bolesławiec

Lake Hill

SPA Lake Hill

telefon:

e-mail:

godziny otwarcia: