5 sposobów na zmysłowe usta - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

5 sposobów na zmysłowe usta

Pełne, duże, czerwone wargi ust kojarzą się z młodością, pięknem i zmysłowością. Są atrybutem kobiecości, który jest widoczny już od pierwszego rzutu oka na twarz. Dlatego właśnie powiększanie objętości warg, modelowanie ust, wypełnienie kwasem hialuronowym, wyrównywanie asymetrii cieszą się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród bardzo młodych, jak i dojrzałych kobiet.

Wciąż jednak niewiele osób wie, że sposobów na piękne usta jest dużo więcej niż proste uzupełnienie kwasem hialuronowym i są one dużo trwalsze i skuteczniejsze. Przyjrzyjmy się im więc po kolei.

 

Zabieg powiększania ust – efekty

Poprawienie kształtu ust jest dla każdej osoby, która nie jest zadowolona z tego, czym obdarzyła ją natura. O dziwo, z zabiegu korzystają również mężczyźni, gdyż powiększanie ust to nie tylko wielkie usta, kojarzące się z „dzióbkami” na selfie, ale i zabieg zmieniający wygląd całej twarzy. Dobrze dobrany i wykonany zabieg pozwala na subtelną, ale znaczącą poprawę prezencji danej osoby lub na spektakularną przemianę. Efekty mogą być przeróżne, w zależności od potrzeb i gustu i należą do nich:

 • powiększenie wąskich warg
 • nadanie objętości ustom
 • zmniejszenie dysproporcji pomiędzy wargami
 • ładniejszy i bardziej proporcjonalny kształt
 • redukcja asymetrii
 • ujędrnienie i nawilżenie ust
 • powiększenie czerwieni wargowej
 • młodszy wygląd twarzy
 • mocno zmysłowy wygląd ust

 

Powiększanie ust – jak to się robi?

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna wypracowały kilka sposobów na osiągnięcie efektu pięknych i kształtnych ust, a ich wybór należy zarówno do pacjenta, jak i lekarza. Niektóre z tych metod są mało inwazyjne, inne wiążą się z niewielką operacją w znieczuleniu; inaczej wygląda też rekonwalescencja, ale również koszty i efekt końcowy, a także trwałość wykonanego zabiegu. Spośród wszystkich sposobów na powiększenie ust wyróżnić można:

 • rewitalizacja ust
 • modelowanie ust kwasem hialuronowym
 • wypełnienie ust własnym tłuszczem
 • powiększenie ust za pomocą implantu
 • Liplift, czyli lifting ust

 

Pokrótce omówimy każdą z tych metod, ponieważ w Klinikach La Perla pacjenci mogą korzystać ze wszystkich 5 sposobów na powiększenie ust.

 

Rewitalizacja ust

Iniekcja preparatem LipGLAM pozwala na szybką poprawę nawilżenia i kolorytu warg. Bogactwo kwasu hialuronowego i substancji rewitalizujących maksymalnie nawilża, ujędrnia i wygładza nawet mocno spierzchnięte, pękające i wysuszone usta. Dzięki poprawie mikrokrążenia w tkance bardzo subtelnie zwiększa się objętość warg, ale głównym efektem jest idealna gładkość, miękkość i wygląd ust po zastosowaniu rewitalizacji.

Inwazyjność: zabieg lunchowy, bez okresu rekonwalescencji

Trwałość efektów: ok. 9-12 miesięcy

 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Jest to najczęściej wybierany zabieg przez kobiety. Za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego można nadać ustom objętości, poprawić ich kształt, zminimalizować asymetrię. Dodatkowym efektem jest nawilżenie i ujędrnienie tkanki ust. Usta można powiększyć minimalnie lub znacząco, preparat pozwala również na uniesienie kącików ust, jak i zniwelowanie zmarszczek palacza.

Inwazyjność: zabieg lunchowy, bez okresu rekonwalescencji

Trwałość efektów: ok. 9-12 miesięcy

 

Powiększenie ust własnym tłuszczem

Bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg, gdyż własny tłuszcz jest najlepszym wypełniaczem, przy którym nie ma ryzyku odrzucenia bądź wystąpienia alergii na preparat. Specjalnie przygotowany tłuszcz uzyskuje się podczas zabiegu liposukcji lub zostaje pobrane 20-30 ml tłuszczu z ciała systemem Endoliftingu. Własnym tłuszczem można ostrzykiwać kilka razy, aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu, zwłaszcza że zazwyczaj minimum 30% preparatu ulega wchłonięciu.

Inwazyjność: zabieg chirurgiczny, kilka dni rekonwalescencji

Trwałość efektów: ok. 4-5 lat

 

Powiększenie ust implantami

Jest to niezwykle trwałe i efektowne powiększenie ust. Wielkość implantu dobiera się w zależności od potrzeb i oczekiwań klientki, tak aby usta wyglądały naturalnie lub by były dużo większe, pełniejsze i bardziej czerwone. Implant można wstawić do jednej lub do obydwu warg. Efekt jest bardzo trwały, utrzymuje się przez całe życie, ale w każdej chwili implanty można wyjąć lub wymienić na implanty w innym kształcie.

Inwazyjność: mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, ok. 7 dni rekonwalescencji

Trwałość efektów: całe życie

 

Lip Lift – Lifting ust

To kolejny chirurgiczny i trwały sposób na nadanie ustom objętości. Polega on na wycięciu fragmentu skóry w okolicy ust i nosa, dzięki czemu skórę można podciągnąć i nadać pożądany efekt – powiększyć usta, wyeliminować asymetrię, zwiększyć obszar czerwieni wargowej, podnieść opadające kąciki ust. Blizny są mało widoczne, ukrywa się w załamaniu skóry pod nosem, a zabiegu nie trzeba powtarzać już nigdy więcej!

Inwazyjność: mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, ok. 7 dni rekonwalescencji

Trwałość efektów: całe życie

 

Wszystkie powyższe sposoby powiększania i modelowania ust znajdziesz w naszych Klinikach La Perla, a w celu wybrania najlepszej metody zachęcamy do konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej lub chirurgiem plastykiem.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami telefonicznie: 784 066 278, poprzez chat lub formularz w zakładce Kontakt

 

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!