3 obszary ciała, które zdradzają Twój wiek! - Klinika La Perla | Medycyna Estetyczna, Chirurgia Plastyczna, Salon Urody

3 obszary ciała, które zdradzają Twój wiek!

 

Nie od dziś wiadomo, że detale potrafią skutecznie zniszczyć efekt całości. Ta sama reguła obowiązuje także w przypadku naszego ciała. Dlatego pielęgnując je nie możemy zapominać o szczegółach, które potrafią odwrócić uwagę od młodo wyglądającej twarzy czy zgrabnej sylwetki. Szyja, dłonie, kolana – koniecznie otocz je szczególną troską.

Szyja

Przyznaj się przed samą sobą, jak często zdarza Ci się zapomnieć o wklepaniu kremu także w skórę szyi i dekoltu? Niestety, bardzo często pomijamy szyję przy codziennej pielęgnacji naszej twarzy, w konsekwencji oznaki starzenia widoczne są na niej znacznie wcześniej. Zmarszczkom na szyi sprzyjają także inne czynniki. M.in. czytanie z opuszczoną głową, praca przy biurku, a nawet spanie na zbyt wysokiej poduszce. Dodatkowo potęgowane jest to przez zbyt małe ilości wypijanej wody, klimatyzacje czy papierosy. Wszystko to sprawia, że na naszej szyi powstają zmarszczki lub skóra na niej zaczyna wiotczeć. Zmarszczki na szyi mogą przybierać różną postać. Np. poziomych bruzd, zwanych potocznie „naszyjnikiem Wenus” lub drobnej siatki pokrywającej całą jej powierzchnię. Dlatego warto pamiętać, że o szyję należy dbać tak samo jak o twarz. Z problemem zmarszczek na skórze twarzy skutecznie poradzi sobie zabieg popularnego „Wampirzego liftingu”. Skóra ostrzyknięta bogatopłytkowym osoczem uwalnia liczne czynniki wzrostu, ponieważ jest ona najsilniej regenerującą dostępną substancją odżywczą. W efekcie skóra jest wyraźnie odżywiona i zyskuje młodszy wygląd. Co ważne, osocze nie uczula!

Dłonie

Chcesz poznać prawdziwy wiek kobiety? Spójrz na jej dłonie! Dłonie są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych bardziej niż jakiekolwiek inne części naszego ciała. Promieniowanie, temperatura, a także codzienny kontakt z środkami chemicznymi nie są obojętne na ich stan. Delikatna skóra dłoni niemalże pozbawiona jest gruczołów łojowych, dlatego musimy pamiętać, aby ją chronić. Regularne stosowanie kremów, masek, a także unikanie środków chemicznych to dobra droga by nie pozwolić skórze dłoni przedwcześnie wiotczeć. Jednakże, gdy na swoich dłoniach dostrzegasz już upływ czasu zregenerujesz je Neauvią. Preparat ten ma niezwykłe właściwości: od uzupełniania ubytków tkankowych, poprzez pobudzanie do wytwarzania kolagenu po poprawę nawilżenia, napięcia i elastyczności skóry.

Kolana

Mimo wielu starań by utrzymać ciało w nienagannej formie, wiek często odciska swoje piętno także na skórze kolan. Grawitacja nieustannie działa i sprawia, że skóra wokół kolan staje się obwisła, tym samym zdradzając nasz prawdziwy wiek. Codzienne stosowanie balsamów z jednoczesnym masażem może opóźnić proces starzenia skóry kolan. Nie można także zapominać o aktywności fizycznej, skłony i przysiady pomogą wzmocnić mięśnie i ujędrnią skórę, która w tych okolicach skłonna jest to zgrubień. Dlatego pamiętaj, jak ważne są regularne peelingi ścierające martwy naskórek i pobudzające produkcję kolagenu. Jeśli zauważyłaś, że Twoja skóra na kolanach nie wygląda już jak dawniej, udaj się do gabinetu medycyny estetycznej. W Klinice La Perla dostępna jest przełomowa technologia, która jest w stanie cofnąć wiek skóry nawet o 15 lat! Ultraformer III jest rewolucyjnym urządzeniem, dzięki któremu możemy poddać nieinwazyjnemu liftingowi nie tylko kolana, ale całe ciało i cieszyć się młodym wyglądem jeszcze dłużej!

Wróć do bloga
X

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco z promocjami?
Zapisz się do newslettera i odbierz 20% zniżki na pierwszy zabieg!